Dzisiaj mam dla Was kilka rad na temat tego jak kupić tanio bilety lotnicze. Niemniej muszę zaznaczyć, że „tanio” nie zawsze oznacza 50 zł za lot w dwie strony z bagażem ^^ Jasne, zdarzają się takie okazje, a nawet jeszcze tańsze, ale są to sporadyczne trafy. Nam zdarzyło się lecieć w jedną stronę do Londynu za 8 zł! Latając po Europie nasze bilety najczęściej wahają się w kwotach 150 – 500 zł od osoby już z bagażem rejestrowanym. Np. podczas naszych ostatnich wypadów zapłaciliśmy 188 zł od osoby lecąc na Korfu, a do Turku 80 zł od osoby. Jeśli chodzi o dalsze podróże, to też za każdym razem udaje nam się upolować super loty. Do Azji zapłaciliśmy 2000 zł od osoby w dwie strony, a do Nowej Zelandii bilety wyniosły nas 1900 zł (zazwyczaj te bilety stoją dużo, dużo wyżej). Dlatego mam dzisiaj dla Was kilka rad przetestowanych na własnej skórze, które być może pozwolą Wam upolować bilety lotnicze w przystępnych cenach :)

Processed with VSCO with hb2 preset

1. Od poniedziałku, do środy!

Najlepiej kupować bilety właśnie w te dni tygodnia. Zapomnij o szukaniu biletów w weekend. To właśnie wtedy ceny idą najbardziej w górę, bo większość osób ma czas wolny i postanawia w końcu nad tym usiąść.

2. Nastaw budzik

Jeżeli chcesz znaleźć bilety w fajnej cenie szukaj ich w nietypowych godzinach! 5 rano, 14:00 a może 1:00 w nocy :) Spróbuj sobie porównać ceny sprawdzając bilety o godzinie 18:00 i o 5:00 rano. Bardzo często widać różnicę.

3. Z wyprzedzeniem, lub na ostatnią chwilę!

Jeżeli możesz z dużym wyprzedzeniem określić, kiedy chcesz wyjechać w swoją podróż, to najlepiej kupić od razu bilety. Wtedy ceny na pewno będą niższe. Jeżeli natomiast lubisz ryzyko i rezerwowanie wszystkiego na ostatnią chwilę, to możesz też ryzykować zakupem bezpośrednio na kilka dni przed.

4. Facebook prawdę Ci powie :)

My bardzo często korzystamy z promocji, które pojawiają się na obserwowanych przez nas fan page. Głównie polecam Wam polubienie i zaznaczenie powiadomień na takich stronach jak Fly4Free (klik), Tanie Loty (klik), Loter.pl (klik), Mleczne Podróże (klik).

5. Nie bój się przesiadek i korzystaj z wyszukiwarek

Przesiadki nie są takie złe. Wiadomo, że wtedy nasza podróż trwa dłużej, ale często (szczególnie w tych dalekich lotach) można wykombinować naprawdę super cenę lecąc przez mniej popularne miejsca. Tutaj trzeba trochę kreatywności i chęci na wyszukiwanie, ale w wielu przypadkach naprawdę warto! Na koniec zastanów się, czy jeżeli dużo latasz, to nie opłaca się wykupić jakiegoś członkostwa. My wykupujemy Wizz Discount Club, które jednorazowo kosztuje około 149 zł, ale ceny biletów są wtedy niższe. Dlatego jeżeli dużo latasz, to wychodzisz na plus :)

IMG_0778-001

Nie ukrywam, że na znalezienie tanich lotów, trzeba chwilę poświęcić. Ale nie jest to nic trudnego. Wystarczy cierpliwość i zainteresowanie :) Trzymam kciuki za Wasze podróże!

Do następnego!