Hi!

Gdy pierwszy raz wybrałam się na ABT w Pure Jatomi, nie miałam pojęcia jak to wygląda i na czym dokładnie polega. Po wejściu do sali zobaczyłam około 20 osób, co było dla mnie sporym zaskoczeniem (zazwyczaj na innych zajęciach było max 10!). Po kilku minutach wiedziałam skąd taka ilość ludzi (nie tylko kobiet, ale i mężczyzn): głośna muzyka, energiczny instruktor i bardzo fajne ćwiczenia (wszystko to w formie aerobiku). 


OK! Opowiadam Wam o ABT, ale wypadałoby wyjaśnić na czym w ogóle polega. Skrót pochodzi od „abdominal, buttocks, thighs” czyli „brzuch,pośladki,uda”. Trening ten przede wszystkim wzmacnia i ujędrnia dolne partie ciała (czyli to, na czym NAM KOBIETOM najbardziej zależy). Przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej. Przy systematycznym ćwiczeniu uzyskamy jędrne i zgrabne pośladki, uda oraz płaski brzuch.

Ja zrezygnowałam akurat z tej formy ćwiczeń, ze względu na to, iż moje treningi są już bardziej intensywne. Niemniej, jeśli nie macie mobilizacji do treningów w domu, to zajęcia ABT będą właśnie dla WAS. Są to proste ćwiczenia, z którymi każdy sobie poradzi. Wiek i płeć nie grają roli (na zajęciach spotkałam zarówno młode jak i starsze osoby). Trening polecany dla osób, które rozpoczynają swoja przygodę z fitnessem.

Na koniec mam dla Was jak zwykle wypowiedź instruktora. Poprosiłam Dobrawę (która również prowadzi zajęcia z zumby) o kilka słów na temat ABT:
„ABT- co to, dla kogo i w jakim celu? Rozwinę najpierw skrót : Abdominal. buttocks, thighs, czyli brzuch, uda, pośladki. Trening wykonujemy do rytmicznej muzyki, rozpoczynamy go 10-15 minutową rozgrzewką, po czym koncentrujemy się na ćwiczeniach wzmacniających głównie dolne partie mięśniowe. Wszystkie, wykonywane są w pozycjach izolowanych, bezpiecznych dla stawów oraz kręgosłupa. Dzięki temu na zajęcia może przyjść każdy, młodszy, starszy, początkujący czy zaawansowany. Co zyskujemy? wyrzeźbione, jędrne ciało, świetne samopoczucie oraz zdrowie. Nasze mięśnie stają się bardziej wytrzymałe i mimo tego, ze są to zajęcia wzmacniające, nie musimy się obawiać o przyrost masy mięśniowej. Świetna alternatywa dla osób, które nie czują się swobodnie na zajęciach, gdzie wykonuje się choreografię, tutaj ćwiczenia są proste zarówno podczas rozgrzewki jak i w części głównej.”


Dobrawa Skupniewicz, Pure Jatomi Poznań City Center

Do następnego!