Hi!

Moja miłość do ćwiczeń z dnia na dzień rośnie coraz bardziej. Hmm… czy można nazwać to miłością? Myślę, że już na tym etapie tak, ponieważ nie wyobrażam sobie dnia – tfu! Życia – bez aktywności fizycznej. Pomyśleć, ze jeszcze dwa lata temu ze sportem nie miałam zbyt dużo do czynienia, a dzisiaj coraz bardziej interesuje się zarówno praktyczną jak i teoretyczną stroną, ćwiczę z 20 kg obciążeniem, biegam (chociaż nigdy tego nie lubiłam) i uwielbiam gdy palą mnie mięśnie. Zmieniłam także radykalnie swoje nawyki żywieniowe, ale o tym będziecie mogli przeczytać na blogu za tydzień (obiecuję także przykładowy spis posiłków). 
TRENINGI PERSONALNE

Od stycznia tego roku (2014) aktywnie zaczęłam uczęszczać do Pure Jatomi, co w dużym stopniu zapoczątkowało – myślę, że mogę już tak powiedzieć – moją pasję. Przyznaję Wam z ręką na sercu, że współpraca z Pure była jedną z lepszych decyzji, które podjęłam od czasu prowadzenia bloga. Nie myślałam, że pozytywnie „sfiksuję” na punkcie ćwiczeń i staną się one moim lekarstwem na wszystko. Od marca podjęłam wyzwanie i zarazem treningi personalne w Pure. Moim celem było nabranie 2 kg masy mięśniowej. Aktualnie jestem po 8 treningach personalnych. Poniżej możecie zobaczyć wyniki pomiaru ciała przed treningami i po.

Wyniki są bardzo zadowalające, a mój cel został osiągnięty. Przybyło mi 2 kg mięśni! Przede mną kolejne treningi personalne i kolejne wyzwania – trzeba dalej trochę popracować nad mięśniami i lepiej nawadniać organizm. Niemniej nie skupiam się przede wszystkim nad pomiarami. Treningi sprawiają mi ogromną frajdę i szukam każdej możliwej okazji do aktywności fizycznej.
waga / procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w ciele / masa mięśni / procentowa zawartość wody w ciele / wiek metaboliczny / wskaźnik masy ciała / waga składników mineralnych w szkielecie kostnym

CO ĆWICZĘ?

Dzięki trenerowi moja wiedza na temat ćwiczeń, odżywiania itd. zaczęła się znacznie pogłębiać. Oprócz personalnych treningów, zumby i czasami innych zajęć w Jatomi – trenuję w domu. Nie ćwiczę już z Ewą Chodakowską czy Mel B. Robię programy ustalone przez trenera i  powoli zaczynam sama sobie układać treningi. Czasami też obserwuje różne sportowe konta na Instagramie, gdzie wrzucane są krótkie filmiki. 
Moje treningi wyglądają bardzo różnie: trening siłowy, funkcjonalny, wydolnościowy. Bardzo dużo ćwiczeń wykonuję z obciążeniem (zarówno na siłowni jak i w domu – uzbierał mi się niezły asortyment). Są to najróżniejsze ćwiczenia: przysiady, spięcia, plank, wypady, wznosy, przeskoki na steperze i wiele, wiele innych. Ponadto jeżdżę na rowerze i zaczęłam biegać – to świetne uzupełnienie! 
Często też dostaję od Was wiadomości: „Co ćwiczysz, ze masz taki brzuch?”. Nie da się tego dokładnie sprecyzować, ponieważ nie robię tylko i wyłącznie ćwiczeń na brzuch. Owszem, zawsze mogę Wam polecić kilka takich ćwiczeń, jednak należy robić ćwiczenia na całe ciało, a nie tylko na jedną partię oraz cardio czyli spalanie.
Czytając ten post pamiętajcie proszę, że każdy ma swoje własne pojęcie ładnej sylwetki: jednym podoba się mocno umięśnione ciało, innym lekki zarys mięśni, a jeszcze innym chuda sylwetka ;) Na Waszą prośbę pomyślę też o pokazaniu przykładowych ćwiczeń – czy to w postaci zdjęć, czy może filmiku na Instagramie. Jeśli macie pytania to piszcie w komentarzach.
Do następnego!