Hi!

Często piszecie do mnie czy mogę polecić jakieś fajne miejsca w Poznaniu. Nie ukrywam, że poprzez ilość takich maili wpadłam na pomysł aby ruszyć z postami, w których będę Wam polecać sprawdzone i klimatyczne miejsca. Na pierwszy ogień idą dość znane restauracje. W późniejszych notkach skupię się na mniej znanych kawiarniach/barach/restauracjach, a następnie przedstawię kilka miejsc, które warto zobaczyć zwiedzając piękny Poznań. Gotowi? Zaczynamy! :)

1. Manekin
To zdecydowanie najlepsza i najbardziej klimatyczna naleśnikarnia w mieście. Jeśli mieszkacie np. w Toruniu, Bydgoszczy, Warszawie, Gdańsku… to na pewno znacie to miejsce. Znajdziecie tutaj wszystko czego dusza zapragnie (a raczej żołądek ^^). Naleśniki wytrawne, słodkie, orkiszowe, zapiekane, spaghetti naleśnikowe i wiele innych.
fot. oficjalny fan page Manekin Poznań Fan Page
W Manekinie bywam bardzo często. Moimi faworytami są słodkie pancakes (najlepsze z malinami!), sałatka z kurczakiem i warzywami oraz naleśnik z łososiem i camembertem. Warto wspomnieć o cenach, które są bardzo przystępne – nie przekraczają 20 zł! Można zjeść smacznie, tanio a to wszystko podawane jest w bardzo miłej dla oka kompozycji.

2. Whiskey in the Jar
Lubicie prawdziwe amerykańskie jedzenie? Jeśli tak to dobrze trafiliście – amerykańskie hamburgery, wielkie steki, najróżniejsze kombinacje whiskey, dobra muzyka i świetny wystrój. Jedzenie jest podawane w naprawdę oryginalny i efektowny sposób (gdy byłam tam pierwszy raz sposób podania wywarł na mnie ogromne wrażenie) a porcje są spore (na pewno nie wyjdziemy głodni)!

fot. oficjalny fan page Whiskey in the Jar Poznań
Od pewnego czasu moim absolutnym faworytem jest zupa J.LO (koniecznie musicie jej spróbować). Jest to ostra zupa z warzywami, wołowiną i nachosami. Na początku jest mega ostra, jednak już po chwili zajadamy się nią bez opamiętania. Drugim moim fawroytem sa hamburgery – do wyboru jest kilka rodzajów, ale każdy równie dobry i w dużej porcji! Niestety tutaj zapłacimy trochę więcej niż w Manekinie, ale naprawdę warto!

3. Chatka Babuni

Na pewno każdy z Was ma jakieś wspomnienia dotyczące pysznego, domowego jedzenia robionego przez babcię, prawda? Chatka Babuni to pierogarnia, w ktorej (podobnie jak w Manekinie – tylko tam są naleśniki) znajdziecie różnego rodzaju pierogi: z pieca, z wody, wytrawne, na słodko. Te z pieca to naprawdę okazałe porcje. W środku restauracji znajdziemy nie tylko dobre jedzenie, ale także dużo drewna czyli ciepły, przytulny wystrój.

fot. oficjalny fan page Chatka Babuni, Restauracje & Pierogarnie
W porównaniu do powyższych restauracji w Chatce Babuni byłam tylko dwa razy, ale wiem, że tam wrócę. Podobnie jak w Manekinie ceny są bardzo przystępne i jeśli mamy ochotę na domowe jedzenie w fajnym, sielskim klimacie, to warto się tam wybrać.
Do następnego!