Hi!
Ktoś ostatnio zadał mi pytanie na co wydaję najwięcej pieniędzy. Odpowiedź jest jasna: na książki! Uwielbiam czytać i uważam, że czytanie niesamowicie rozwija umysł i wyobraźnię. Lista książek, które chcę Wam zrecenzować rośnie i rośnie od literatury faktu, przez biografie, reportaże podróżnicze, książki akcji, horrory po poradniki czy książki kucharskie. Postanowiłam, że częściej będą pojawiać się na blogu recenzje i tak dzisiaj zaczynam od PORADNIKÓW i jednego „szalonego dziennika”.

„Poradnik przetrwania w życiu”, Bear Grylls.

Większości z nas postać Grylls’a kojarzy się z niesamowitą odwagą i umiejętnością przeżycia w dzikich warunkach. W tej książce jednak wciela się on w postać naszego osobistego trenera charakteru, przywołując sytuacje ze swojego życia i pokazując, że ciężką pracą oraz odpowiednią motywacją można osiągnąć wszystko. Z książki dowiemy się między innymi dlaczego Bear Grylls dwukrotnie starał się o przyjęcie do SAS, jakie znaczenie miała determinacja w powstaniu KFC, dlaczego budzika nie nazywać po imieniu a także przeczytamy masę naprawdę pozytywnych rad, które warto wykorzystać w życiu. To jedna z tych pozycji, którą przeczytasz w jeden wieczór. Bardzo dużo krótkich rozdziałów, przykłady z życia i fajny motywacyjny kop.
cena: 39,90 zł / empik
„Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”, Anna Lewandowska.
Przyznam szczerze, że nie miałam w planach zakupu tej książki. Zresztą postać Anny Lewandowskiej nigdy do mnie jakoś nie przemawiała. Niemniej gdy natknęłam się na tę pozycję w sklepie coś mnie tknęło aby ją kupić. Po przeczytaniu stwierdzam, że z Ani bardzo fajna babka a ta ksiązka jest warta uwagi. Podzielona jest na trzy „filary”: jedzenie (w tym naprawdę bardzo fajne i proste przepisy), równowaga wewnętrzna i sport. Dowiemy się z niej wielu informacji na temat odżywiania, odpowiedniej diety czy ćwiczeń. Jest też kilka motywujących słow (co osobiście uwielbiam) oraz zestawów ćwiczeń. Bardzo dużym plusem jest szata graficzna i estetyczne, ładne zdjęcia.
cena: 39,90 zł / empik
„Wakacje za poł ceny”, Anna Kłossowska.
Uwielbiam ksiażki pod patronatem National Geographic. Uwielbiam ich styl, papier i dużą ilość zdjęć. Tym razem polecam Wam przewodnik, który pokaże jak bez wielkich nakładów finansowych podróżować po świecie. W środku znajdziemy sporo naprawdę przydatnych informacji (gdzie szukać, koszty, w jakich krajach) na temat noclegów, środków transportu, dokumentów, promocji, liń lotniczych i wielu innych aspektów. W dodatku w książce znajdziemy też opisy różnych wspaniałych miejsc wraz ze zdjęciam i adresami stron z noclegami. Goa? Zanzibar? Dzikie wybrzeże RPA? Spróbuj! To naprawdę fajna pozycja dla ambitnych podróżników! :)
cena: 34,90 zł / empik
Na koniec światowy bestseller Keri Smith „Zniszcz ten dziennik”.

Jest to książka, którą mamy po prostu zniszczyć – ale nie w byle jaki sposób. W środku, na każdej stronie jest zadanie do wykonania. Pozwala to uwolnić naszą kreatywność i wyładować emocje. Musimy bowiem znaleźć sposób aby zamrozić stronę, zmoczyć ją, pisać lewą ręką, połączyć linie itd. Uważam, że jest to genialna pozycja dla osób kreatywnych. Po wygiętej okładce i zagięciach widać, że mój dziennik powoli ulega destrukcji :)

cena: 29,99 zł / empik
Do następnego!