Hi!
Już dawno obiecałam Wam post na temat domowego treningu a dokładniej na temat przyrządów, które towarzyszą mi w domowym zaciszu. Nie są to jakoś bardzo wyszukane przedmioty, jednak idealnie sprawdzają się podczas treningu siłowego czy funkcjonalnego. Większość rzeczy udało mi się  kupić w bardzo fajnych cenach w Lidlu, Biedronce czy Netto. Uwielbiam „szperać” w tych sklepach, bo czasami można znaleźć naprawdę fajne perełki ;)

1. Mata do ćwiczeń
Zawsze trafiałam na takie maty, które już po kilku treningach były w totalnej rozsypce. Matę prezentowaną poniżej mam już długo i jestem z niej bardzo zadowolona :) 
Decathlon – 40 zł
2. Piłka

Netto – około 30 zł

3. Zestaw hantli (1,2,3,5 kg) oraz sztanga (gryf 8kg, 2x5kg, 4×2,5kg, 4×1,5kg)

Zestaw po lewej – Biedronka (50 zł) / zestaw po prawej Allegro (130 zł)

4. Kettlebell

Ten przyrząd może nam zastąpić całą siłownię – zbuduje mięsnie, spali tłuszcz, poprawi wydolność i siłę. Ja najczęściej wykorzystuję go do ćwiczeń na pupę i nogi (przysiady, swing itd.)

Decathlon – około 160 zł
5. Drążek 
Spełnia kilka funkcji. Możemy robić na nim pompki na ziemi lub powiesić go i się podciągać.
Lidl – 40 zł
6. Platforma do balansowania
Plank na platformie to jedno z najlepszych ćwiczeń na całe ciało.
Lidl – około 40 zł
W planach mam jeszcze zakup taśm TRX :) Tak naprawdę większość z tych rzeczy znajdziecie w sportowych sklepach czy na allegro. Myślę, że jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z ćwiczeniami to na sam początek wystarczą mu małe hatle i mata.

Do następnego!