20 sierpnia wybrałam się do Douglasa w Starym Browarze, w Poznaniu na konsultację z ekspertem marki Clinique. Dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić moimi wrażeniami z tego dnia. Wy również możecie wybrać się na taką indywidualną konsultację pielęgnacyjną, na którą Was serdecznie zapraszam. Konsultacja jest bezpłatna – każdy może z niej skorzystać bez konieczności wcześniejszego zakupu kosmetyków Clinique. Naprawdę fajnie dowiedzieć się tego w jaki sposób powinniśmy odpowiednio dbać o naszą cerę, jakich kosmetyków używać itd. Czego możecie spodziewać się na takiej wizycie? O tym poniżej :)

DSC00097ddd

Na początku konsultantka Monika przeprowadziła ze mną krótki wywiad na temat mojej cery a także osobiście sprawdziła jej stan. Mam cerę mieszaną, która trochę się przesusza, dlatego odpowiedni dla mnie numer kosmetyków z linii 3 kroki Clinique to numer 2. O produktach tych chodzą różne głosy pozytywne, ale i negatywne. Wiele osób dobiera zły numer do swojej cery, dlatego efekt nie jest taki jak powinien. Bardzo często konsumenci na własną rękę dobierają sobie kosmetyki systemu 3 kroki, stąd możliwość stosowania nieodpowiedniej pielęgnacji. Dlatego taka konsultacja z ekspertem Clinique jest niezwykle przydatna.

DSC00098fff

Dowiedziałam się, że system pielęgnacji 3 kroków oparty jest na zasadach: oczyszczaj, złuszczaj, nawilżaj. Są to kosmetyki opracowane przez dermatologów, dlatego przy odpowiednim stosowaniu i doborze są niezwykle skuteczne.

1 KROK to oczyszczanie (za pomocą mydła w płynie) – formuły Liquid Facial Soap nie wysuszają skóry, sprawiając, że jest ona świeża, czysta, przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

2 KROK to złuszczanie (za pomocą płynu złuszczającego) – formuły Clarifying Lotion usuwają zanieczyszczenia, nadmiar sebum i łuszczące się martwe komórki naskórka.

3 KROK to nawilżanie (za pomocą emulsji lub żelu nawilżającego) – formuły Dramatically Different Moisturizing Lotion + / Gel – przywracają i zapewniają optymalną równowagę skórze.

DSC00101ffff

Ekspert marki Clinique pokazał mi też mały eksperyment na taśmie klejącej – jak wygląda skóra bez oczyszczenia, a jak po. Przed, taśma była mocno zanieczyszczona. Po, taśma była przeźroczysta.

DSC00118ddd

DSC00107ddd

Następnie posłuchałam o każdym z produktów linii 3 kroki Clinique. Tak jak już wspomniałam odpowiednie kosmetyki dla mnie to nr 2: mydełko (najlepiej do mycia użyć szczoteczki do twarzy – Clinique posiada właśnie taką szczoteczkę soniczną przeznaczoną do pięlegnacji systemem 3 kroków Clinique),  płyn złuszczający oraz emulsja. Należy także pamiętać, aby po emulsji nałożyć jeszcze krem nawilżający – wtedy dopiero cały system pielęgnacyjny jest zakończony.

DSC00137ddd

Konsultantka wykonała cały program pielęgnacji twarzy Systemem 3 Kroki Clinique – czyli oczyściła, złuszczyła i nawilżyła skórę twarzy. A następnie wykonała makijaż (również kosmetykami marki Clinique).

DSC00167sss

Od czwartku (2o sierpnia) zaczęłam testować 3 kroki. Jestem bardzo ciekawa efektu po miesiącu. Konsultantka ostrzegała, że gdzieś w drugim tygodniu może nastąpić mały wysyp, ponieważ cera się oczyszcza. Będę Was informować na bieżąco jak to u mnie wygląda :) Aktualnie jestem w trakcie drugiego tygodnia i jestem zadowolona – cera wygląda lepiej: jest promienna, gładka i mniej na niej nieproszonych gości. Kosmetyków używam rano i wieczorem. Oprócz 3 kroków stosuję jeszcze krem nawilżający Clinique, który jest idealną bazą pod makijaż… ale o tym kiedy indziej!

Do następnego!