Dzisiaj chciałabym Wam polecić trzy motywacyjne książki, które ostatnio przeczytałam, i które wywarły na mnie naprawdę spore wrażenie. Nasz mózg potrzebuje nieustannej motywacji, dlatego co rusz sięgam po książki, które pomagają mi ją praktykować. Być może moje trzy propozycje spodobają Wam się na tyle, że postanowicie je przeczytać (a naprawdę warto!). Możecie też polecić swoje MUST READ dotyczące motywacji. Tymczasem zapraszam Was na krótką recenzję każdej z książek :) Enjoy!

IMG_3093

I. Jak przestać się martwić i zacząć żyć / Dale Carnegie

Nie wiem jakim cudem ta książka wpadła mi w ręce tak późno! To zdecydowanie najlepsza pozycja motywacyjna jaką przeczytałam. W środku nie znajdziemy nudnych porad a przykłady z życia wzięte i sporo wskazówek. To taka książka, do której często się wraca, taka mała biblia motywacji, która podczas ciężkich dni pomoże nam wstać. Mi bardzo pomogła szczególnie jeśli chodzi o zamartwianie się. Sam autor uważa, że zamartwianie, to nałóg, z którego można się wyleczyć. Dzisiaj zanim zacznę się czymś martwić dokładnie analizuję całą sytuację (tak jak zostało to opisane) i wtedy za każdym razem uświadamiam sobie, że zamartwianie nie ma sensu. Naprawdę bardzo Wam polecam książkę, ponieważ nie tylko pomoże Wam osiągnąć spokój ducha, ale także zmotywuje do działania. Lektura obowiązkowa dla każdego!!!

Processed with VSCOcam with c1 preset

II. Możesz to zrobić! / Paul Hanna

Kolejna pozycja to książka, która pokaże Tobie jak wartościowym jesteś człowiekiem, która podpowie jak osiągnąć sukces i udowodni, że to właśnie TY możesz to zrobić. Może ta pozycja nie zmienia życia tak jak książka Dale’a Carnegie, ale jest warta przeczytania. Książka dotyczy przede wszystkim poczucia własnej wartości – tego jak osiągnąć sukces zawodowy i prywatny, jak cieszyć się z życia i jak ważny jest entuzjazm. W środku znajdziemy porady i wskazówki oraz sporo życiowych przykładów. Książka jest krótka, ma troszeczkę ponad 200 stron więc czyta się ją szybko i przyjemnie. Z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić!

Processed with VSCOcam with f2 preset

III. 100 happy days czyli jak się robi szczęście w 100 dni / Mateusz Grzesiak

Na koniec coś od Mateusza Grzesiaka – jeśli go nie znacie polecam Wam jego profil na FB. Co do książki… uważam, że jest bardzo osobista i przez kilka pierwszych stron nie mogłam się do niej przekonać. Im dalej jednak szłam w las, tym coraz bardziej mi się podobało. Gdy skończyłam ją czytać żałowałam, że to już koniec. Znajdziemy w niej krótkie rozdziały, a każdy z nich kończy się ćwiczeniem. Mateusz Grzesiak pokazuje jak cieszyć się każdą chwilą, porusza wiele spraw (nie zawsze tych pozytywnych), jest bezpośredni, szczery i pewny siebie. I wiecie co…? Właśnie ta jego pewność siebie i to jak potrafi się cieszyć z małych rzeczy sprawia, że my też tak chcemy! 100 happy days, to moim zdaniem również lektura obowiązkowa. Jeżeli na początku będziecie trochę zniechęceni – czytajcie dalej. Książkę trzeba zrozumieć na swój własny sposób a ja wiem, że będę do niej często wracać.

Processed with VSCOcam with f2 preset

A Wy co polecacie z dziedziny motywacji? :)

Do następnego!