Czas na obiecaną recenzję książek! Przedstawiam Wam 6 propozycji – dla każdego coś miłego. Jest trochę o podróżach, o zdjęciach, motywacji, ciekawostkach, itd. Może któraś z pozycji zainteresuje Was na tyle, że postanowicie do niej zajrzeć podczas weekendu majowego! :) To co, gotowi? Zaczynamy!

1.”Fotograf w podróży”, Jacek Bonecki

IMG_8289

To książka nie tylko dla wielbicieli fotografowania, ale też dla miłośników podróży! W środku znajdziemy przepiękne zdjęcia z różnych części świata i krótkie opisy na temat każdego z nich. Oprócz tego jak zostało zrobione zdjęcie, gdzie itd. Jacek Bonecki zabiera nas też do swojego świata – opisuje własne przeżycia, historie. Książka, to świeże i pomocne spojrzenie na fotografowanie nie tylko dla profesjonalistów, ale też dla amatorów. Dla mnie ta pozycja, to również ogromna INSPIRACJA, do podróżowania i do życia.

Processed with VSCO with c1 preset

2. „Mała księga spokoju – ODstresOWNIK”, Joanna Nogaj

IMG_8288

Dla niektórych tego typu książki są banalne i niepotrzebne. Ja natomiast uwielbiam wszystko co nawet w małym stopniu pomoże mi osiągać spokój, skupić się na uważności i motywacji. Odstresownik to pozycja, w której znajdziemy całą masę inspiracji, motywacji, ćwiczeń i technik. Rozdziały podzielone są na poszczególne sfery życia. Bardzo przyjemna książka, która pomoże nam się wyciszyć i zrozumieć lepiej świat.

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with c1 preset

3. „Calm”, Michael Acton Smith

Processed with VSCO with c1 preset

„Calm” natomiast skupia się bardziej na medytacji, która jest niezwykle istotna w dzisiejszym świecie. Książka jest bardzo lekka i przyjemna. W środku dużo motywacji, inspiracji i porad jak cieszyć się z życia i jak dzięki medytacji osiągać spokój ducha. Piękne wydanie książki tylko zachęca do jej przeczytania. Tak jak wyżej wspomniałam – takie książki dla niektórych mogą być banalne, ale ja uwielbiam wszystko co daje mi jeszcze więcej motywacji do ŻYCIA. Bardzo Wam polecam obydwie pozycje, które pomogą Wam się wyciszyć, spojrzeć na różne sytuacje z innej strony i przede wszystkim zacząć cieszyć się z życia.

Processed with VSCO with c1 preset

4. „Dziesięć bram świata”, Tadeusz Biedzki

IMG_8287

Uwielbiam książki Tadeusza Biedzkiego. Oprócz pięknych fotografi można w nich znaleźć absolutnie fantastyczne historie – czasami śmieszne i przyjemne, czasami mrożące krew w żyłach. „Dziesięć bram świata” to książka, która zabiera nas w najdalsze zakątki świata, do których aby dotrzeć trzeba mieć sporo odwagi i determinacji. Historie, których autor doświadcza wciągnęły mnie tak, że książkę przeczytałam praktycznie w jeden dzień! Polecam wszystkim fanom podróżowania!

5. „Czarne skrzydła”, Sue Monk Kidd

IMG_8292

To przepiękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, walce o wolność, walce o prawa człowieka. Przedstawia ona historię dwóch kobiet – córki sędziego w Karolinie Południowej i czarnoskórej niewolnicy. Los łączy ich ze sobą, gdy Sara na jedenaste urodziny dostaje Szelmę (czarnoskórą niewolnicę) w prezencie. Od tamtego czasu ich losy są połączone. Książka jest niezwykle wzruszająca, ale i przerażająca. Czasy niewolnictwa były okrutne i myślę, że każdy powinien zapoznać się z tym tematem. To nie tylko powieść o niewolnictwie, ale również tak jak wyżej napisałam o bezgranicznej przyjaźni. Chociaż nie jest to łatwa i przyjemna pozycja, to naprawdę bardzo Wam ją polecam.

6. „Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie.”, Łukasz Walewski

IMG_8291

Nie nazwałabym tej książki poradnikiem. To raczej taka mała opowieść, zbiór anegdot, ciekawostek. W środku znajdziemy całą masę historii ze świata polityki i nie tylko. Dowiemy się kogo na swoje 60-lecie zaprosiła Królowa Elżbieta, kto przyszedł niestosownie ubrany na ważną uroczystość czy do kogo nie dotarło zaproszenie (a powinno!). Dużo ciekawostek i przydatnych informacji. Dla mnie bardzo lekka i przyjemna lektura z mnóstwem ciekawostek.

Czytaliście którąś z powyższych pozycji? Jak wrażenia? :)

Do następnego!