Często pytacie o to, jak dbam o swoje włosy, że są zdrowe i piękne. Nie ukrywam, że sama jestem z nich bardzo zadowolona :) Oprócz podstawowej pielęgnacji, o której już pisałam na blogu jest też ta „dodatkowa” dotycząca koloryzacji. Nie pamiętam od kiedy farbuje włosy. Będzie już dobrych kilka lat. To, że farbowanie może je osłabić, to na pewno wiecie. Ale… wcale nie musi być aż takie straszne – pod warunkiem, że wiemy jak zadbać o nasze włosy.

Ultraplex, to innowacyjna linia specjalistycznych kosmetyków marki Joanna do pielęgnacji włosów w domu. To produkt, który odpowiada za odbudowę mostków dwusiarczkowych, które łączą łańcuchy keratyny i tym samym wzmacniają strukturę włosa – aby włosy były sprężyste, gładkie i zdrowe. Zawiera w sobie składnik Crodasone Cysteine, który wykorzystywany jest również w produktach dostępnych w zakładach fryzjerskich.

img_7978

Ultraplex przeznaczony jest dla wszystkich osób, które farbują włosy w domu. „Kuracja” nie zabiera nam więcej czasu niż samo farbowanie. Pierwszy krok realizujemy już przy nakładaniu farby. Ale o tym za chwilę :) Ultraplex, to 3 proste kroki. Jedno opakowanie starcza na 1 raz. Osoby z długimi włosami powinny kupić dwa opakowania. Jeden zestaw kosztuje 17 zł.

I.

KROK 1, to aktywator w saszetce. Mieszamy go z farbą, którą nakładamy na włosy. Tyle. My robimy swoje, a aktywator już działa: wnikając głęboko w strukturę włosa odbudowuje jego strukturę.

imgs_7975

II.

KROK 2, to stabilizator, który nakładamy na włosy po spłukaniu farby (jako odżywkę) od nasady aż po same końce. Produkt trzymamy 10 minut i spłukujemy. Wzmacnia on włosy i zamyka łuski na ich powierzchni (dzięki temu włosy są gładkie i sprężyste).

img_7976

III.

KROK 3, to regenerator, który używamy przed pierwszym myciem włosów po zabiegu koloryzacji. Nakładamy produkt na wilgotne włosy od nasady, aż po same końce i po 10 minutach możemy już normalnie umyć włosy. Dla podtrzymania efektu warto go używać 2 razy w tygodniu (można kupić większe opakowanie już bez zestawu, które kosztuje 14 zł).

img_7977

Osobiście jestem bardzo zadowolona z „kuracji”. Efekty widać już po pierwszym zastosowaniu. Dla mnie plusem jest to, że tak jak wspomniałam, nie zabiera nam to wcale więcej czasu niż normalna pielęgnacja. Włosy i tak farbujemy, odżywkę i tak nakładamy. Uważam, że produkt jest naprawdę godny polecenia – zresztą każdy może się przekonać kupując jednorazowo zestaw :) Cena zachęca, jakość i skuteczność po pierwszym zastosowaniu również. Jeżeli farbujecie włosy w domu i jednocześnie chcecie zadbać, aby były zdrowe i piękne, to Ultraplex spisze się na medal!

Processed with VSCO with a7 preset

Aby zamknąć całą pielęgnację, można tez dokupić szampon i odżywkę z tej samej serii. A może już korzystaliście z kuracji i możecie podzielić się swoją opinią? :)

Do następnego!