Czas na pierwszy książkowy wpis w nowym roku! Ulubieńcy ostatniego miesiąca, to cztery różnorodne pozycje. Każda o innej tematyce i każda niezwykle inspirująca. Mam nadzieję, że i Wy znajdziecie coś dla siebie z poniższych pozycji! :)

I. Sekretne życie drzew, klik

Dlaczego wybierając się do lasu wszystkie problemy znikają? Dlaczego wtedy odpoczywamy? Ładujemy akumulatory? Wszystko za sprawą drzew, które mają niesamowitą energię. Dzięki książce poznamy dosłownie: sekretne życie drzew. To piękna pozycja, która jeszcze bardziej zbliży nas do natury. Obawiałam się, że znajdą się w niej długie i nudne opisy, a język, którym jest napisana będzie ciężki i naukowy. Nic bardziej mylnego! Pozycja wciąga już od samego początku, żadnych dłużyzn, a w dodatku napisana jest prostym i lekkim językiem. Jak drzewa żyją ze sobą, jakie procesy zachodzą i dlaczego tak dobrze czujemy się w ich obecności – tego dowiecie się z książki. Polecam każdemu, kto lubi obcować z naturą! Ja po przeczytaniu tej pozycji z jeszcze większą chęcią uciekam do lasu i czerpię z tego mnóstwo dobrych emocji! :)

Processed with VSCO with a8 preset

II. 100 lekcji życia pełnego pasji, klik

Jakub B. Bączek przedstawia nam 100 inspirujących i motywujących pomysłów na każdy dzień. Nie jest to wybitna pozycja, ale wcale nie miała taka być. To „album coachingowy”, w którym obok motywującego wpisu i zadania mamy miejsce na własne notatki. To idealna książka, na poranek lub wieczór. Jedna lekcja dziennie, a dzięki temu utrzymamy naszą motywację w dobrym stanie – bo pamiętajcie, że z motywacją jest tak, że cały czas musimy dostarczać jej naszemu umysłowi, wtedy będzie działać! A książka… zdecydowanie nam w tym pomoże :)

Processed with VSCO with a8 preset

Processed with VSCO with a8 preset

kdsc02536

III. Grace. Księżna Monako, klik

Kolejna pozycja, to biografia Grace Kelly, która opowiada historię Księżnej Monako od dzieciństwa, aż do tragicznego wypadku. Już zapomniałam jak bardzo lubię takie biograficzne książki. Historia Grace totalnie mnie pochłonęła – jest niezwykle interesująca. Opowiada o silnym charakterze, o marzeniach, o doskonałości i miłości. Przyjemna, wciągająca i inspirująca. Napisana jest prostym językiem, dzięki czemu szybko się ją czyta. No i chyba nie trzeba wspominać, że księżna Grace była piękną i stylową kobietą. Jak potoczyło się jej życie? Czy była szczęśliwa? Tego dowiecie się z naprawdę inspirującej biografii.

Processed with VSCO with a8 preset

IV. Francuski Szyk! Na obcasach, klik

Tym razem coś dla fanek mody i butoholiczek! Wszystko o butach – to profesjonalny, ale i niezwykle interesujący przewodnik, który zabierze nas do świata mody i opowie o wszystkich fasonach, o tym jak chodzić w szpilkach, do czego zakładać baleriny, czy jak stylowo wyglądać w śniegowcach. Ciekawe historie, wywiady, piękne zdjęcia i… buty. Ja jako totalna maniaczka butów, polecam każdemu. Oprócz pięknej szaty graficznej i ciekawych historii, książka ma w sobie również wiele merytorycznych informacji. Po przeczytaniu jej, zrozumiemy, że buty, to jeden z najważniejszych dodatków w całej naszej stylizacji :)

Processed with VSCO with a8 preset

Processed with VSCO with a8 preset

Processed with VSCO with a8 preset

Processed with VSCO with a8 preset

Mieliście okazję, czytać którąś z powyższych pozycji? A jeżeli macie jakiś swoich ostatnich, książkowych ulubieńców, to piszcie w komentarzach! Z chęcią sięgnę po kolejne, nowe pozycje :)

Processed with VSCO with a8 preset

Do następnego!