Dzisiaj mam dla Was kolejną dawkę książek, które ostatnio trafiły w moje ręce! Bardzo się cieszę, że polubiliście te wpisy i aż serce się raduje, gdy podsyłacie mi zdjęcia zakupionych książek :) Ciesze się również, gdy to Wy polecacie mi różne pozycje! Dzisiaj będzie różnorodnie: poradnik o modzie, kilka słów o motywacji, a także historia pewnej sukienki, którą przeczytałam w jeden wieczór (no, prawie). Gotowi? Zatem zaczynamy!

1. Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku, Irena Kamińska-Radomska, Agata Tanter, klik

Tym razem ten modowy poradnik różni się trochę od wszystkich poprzednich, które Wam prezentowałam. Książka przedstawia nam zasady savoir vivre w dopasowywaniu stroju do okazji, do sylwetki itd. Nie znajdziemy tutaj praktycznych porad w co się ubrać do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi, ale dowiemy się jak dobrać odpowiednią torebkę, biżuterię, upięcie włosów, co wypada, a co nie na ślubie, chrzcinach, co założyć na wytworny bal czy wyścigi konne. Nie wiem czy kiedykolwiek będę miała okazję wybrać się na wyścigi konne, a bal debiutantek to już raczej nie moja bajka, ale czasem fajnie jest poszerzyć wiedzę o takie ciekawostki. Książki nie potraktowałabym jako praktycznego poradnika dotyczącego ubioru. To raczej lekka i przyjemna pozycja na wieczór. Ciekawostki, które niekoniecznie trzeba wprowadzić w życie, ale które na pewno poszerzą naszą wiedzę i przeniosą nas trochę do innego świata. Ogromnym plusem jest piękne wydanie i estetyka, a także niesamowite ilustracje (między innymi mojej ulubionej Anny Halarewicz).

Processed with VSCO with a9 preset

2. Sekret. Bohater, Rhonda Byrne, klik

Bohater, to kolejna część serii Sekret. Na początku polecam Wam przeczytać właśnie sam Sekret. Nie wiem dlaczego trafiłam na te książki tak późno. Dotyczą one rozwoju osobistego i wywołują wśród ludzi skrajne emocje. Dla jednych jest to bełkot, inni natomiast pod ich wpływem zmienili swoje życie. Nie będę zdradzać Wam o co chodzi w całej serii, ale jeśli chodzi o książkę Bohater, to przedstawia ona ludzi, którzy odnieśli ogromny sukces. Opowiadają oni historie ze swojego życia i pokazują, że każdy z nas jest BOHATEREM. To niezwykle inspirujące, bo takie jednostki udowadniają, że nie ma ludzi wybranych – każdy może osiągnąć, to czego pragnie. Oczywiście nie otrzymamy tego siedząc i mówiąc, że się nie uda. Należy bardzo mocno w to wierzyć i działać! Każdego dnia robić nawet mały krok do upragnionego celu. Niezależnie od tego jaką drogę obieramy w życiu, każdy z nas może dojść na sam szczyt! Dla mnie cała seria jest naprawdę warta uwagi i bardzo Wam ją polecam.

Processed with VSCO with a9 preset

3. Dziewięć kobiet, jedna sukienka, Jane L. Rosen, klik

Książka opowiada o małej czarnej, która całkiem przypadkowo odmienia los dziewięciu kobiet. Przyznam szczerze, że podchodziłam do tej pozycji dosyć zachowawczo – niestety, tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją prawie w jeden wieczór ^^ To lekka, przyjemna pozycja. Co prawda po skończeniu książki nie popadłam w wielką zadumę nad jej zakończeniem, nad losami bohaterów itd., ale zamknęłam ją z uśmiechem i myślą, że nie straciłam czasu. Główny wątek, oprócz oczywiście sukienki, to… miłość! A że jestem romantyczką, to nie ukrywam, że lubię takie (czasem banalne) historie. Książka napisana jest bardzo prostym językiem i podzielona jest na krótkie rozdziały widziane oczami bohaterów (jeden rozdział = jeden bohater). Jeżeli więc chcecie spędzić miło wieczór z niewymuszoną i lekką fabułą, to bardzo Wam polecam tę książkę! Nie pożałujecie :)

Processed with VSCO with a9 preset

4. Ale wtopa! Jak zmieniać błędy w idee oraz inne porady z zakresu owocnego ponoszenia porażek, Erik Kessels, klik

Na koniec mam dla Was śmieszną, ale przyjemną pozycję. Chociaż bardziej niż śmieszną można nazwać ją „dziwną” – ale chyba właśnie o to w niej chodzi (np. tytułowa strona znajduje się na końcu) ^^ Ale Wtopa!, to książka, która mówi, że każdy z nas doświadcza różnych porażek, ale może czasem warto popełniać błędy i je po prostu akceptować? W obrazkowy sposób pokazuje nam, że nie powinniśmy się bać tych błędów, bo każdy błąd, to nauka od życia. W środku znajdziemy mnóstwo ilustracji, mało tekstu i kilka przykładów z życia. Książka na godzinę. I można się śmiać, ale coś w niej jest. Mnie zainspirowała i przede wszystkim pobudziła moją kreatywność. To zupełne przeciwieństwo klasycznego poradnika motywacyjnego, ale gdyby głębiej jej się przyjrzeć, to pokazuje, że czasami wcale nie potrzeba dużo, aby zmienić myślenie każdego z nas. Polecam!

Processed with VSCO with a9 preset

Mieliście okazję czytać którąś z powyższych pozycji? Czy Wasze opinie pokrywają się z moimi? :) A może podzielicie się ze mną swoimi ostatnimi książkowymi ulubieńcami?

Do następnego!