Jakiś czas temu trafiłam w najlepsze możliwe ręce czyli do Instytutu Salamandra w Poznaniu. To właśnie tam po raz pierwszy w życiu przeprowadzono na mojej cerze diagnozę skóry, dzięki której mogłam poznać prawdziwe potrzeby mojej cery. Ale po kolei. Gdy wspominałam Wam o tej analizie posypało się mnóstwo pytań na czym polega, co pokazuje, jak działa i gdzie można ją wykonać. Dlatego też dzisiaj mam dla Was kilka informacji na ten temat! :) Żeby jednak nie było nudno to zamieszczam krótkie pytania i odpowiedzi. Enjoy! :)

Jak to działa?

Visia Complexion, to diagnoza skóry, która pokazuje nam prawdziwe potrzeby naszej cery. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda całe urządzenie (trochę jak u okulisty, prawda? ^^). Analiza polega na skanowaniu twarzy ze wszystkich stron, a następnie polega na dogłębnym zbadaniu wszystkich warstw skóry. Skanowanie trwa dosłownie kilka chwil, a po chwili siadamy obok kosmetologa, który zaczyna omawiać z nami wyniki.

Processed with VSCO with hb1 preset

Dla kogo?

Dla każdego! Nie ważne czy masz lat 15, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 100! I co najważniejsze nie ma się czego bać! Po snapach z analizy pojawiło się kilka komentarzy pt. „chyba bym się przeraziła jakbym zrobiła taką analizę”. Pamiętajcie jednak, że taka analiza pokaże Wam przede wszystkim to, nad czym warto pracować, jaką pielęgnacje stosować. Wskaże obszary, które wymagają „pomocy”. Czasami wystarczy zmienić drobne nawyki, aby to poprawić. Niekiedy wykonać jeden lub serię zabiegów. Nie ma się czego bać, a na dowód możecie zobaczyć dzisiaj moje wyniki.

Co pokazuje?

Co z tego, że powiem Wam, że urządzenie bada wszystkie warstwy skóry – tu potrzebne są dowody, prawda? :) Urządzenie po skanowaniu momentalnie pokazuje nam ilość rozszerzonych naczynek na twarzy, blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów. Pokazuje nam też gdzie dokładnie występują przebarwienia słoneczne i hormonalne, zmarszczki i wypryski. Pokazuje też która część twarzy jest najbardziej narażona na problemy itd.

Processed with VSCO with hb1 preset

Wyniki!

Tak jak Wam już wyżej wspomniałam analiza ta pokazuje o co musimy zadbać, jaką pielęgnacje stosować, jakie kroki podjąć. W moim przypadku efekty były bardzo zadowalające, ale nie idealne. Im większy procent pod danym obszarem tym lepiej – „wskaźniki procentowe odzwierciedlają wynik pacjenta w porównaniu z osobami w tym samym wieku, tej samej płci i rodzaju skóry”. Oznacza to, że jeżeli mój wynik przy zmarszczkach to 52%, to znaczy, że mam lepszy wynik od 52% kobiet, w moim wieku, które zostały przebadane. Visia jest dokładna do tego stopnia, że przenika w głąb skóry i pokazuje nam też rzeczy, które nie są widoczne gołym okiem.

Analiza pokazała, że mam bardzo wysoki procent przy wszelkich przebarwieniach słonecznych, co oznacza, że moja cera nie jest „skażona” słońcem. To dowód na to, że jednak używanie kremów z filtrem popłaca! Pokazała też, że wskaźnik nierówności jest na wysokim poziomie, ale za to pokazała, że muszę jeszcze mocniej skupić się na pielęgnacji okolicy oczu, ponieważ pojawiają się tam pierwsze zmarszczki – kolor lekko zielony oznacza, że muszę po prostu mocno nawilżać skórę pod oczami. Najsłabszy wynik i jednocześnie mój nawiększy problem, to rozszerzone pory! Tam wskaźnik procentowy jest bardzo niski, co oznacza, że właśnie nad tym musze się skupić.

Processed with VSCO with hb2 preset

Na koniec takiej analizy urządzenie Visia określa wiek naszej skóry czyli tzw. TruSkin Age. Ja mam 25 lat, a wiek mojej cery z lewej strony został określony na 21 lat, natomiast z prawej strony na 24 lata. To bardzo dobry wynik! Na pewno też będziecie mieć różne wyniki w zależności od prawej, lewej strony (u mnie gorszy jest prawy bok). Często na to, że jedna strona ma gorsze wyniki wpływa np. strona na której śpimy, strona po której siedzimy w samochodzie, biurze (gdzie pada słońce) itd.

Na koniec takiej konsultacji kosmetolog udziela rad jak możemy zwalczyć swoje problemy. Niekiedy wystarczą zmiany w nawykach żywieniowych, w pielęgnacji, a czasami są potrzebne różne zabiegi. Ja zdecydowałam się na serię trzech zabiegów mesotherm, które mają zwalczyć moje rozszerzone pory. Najfajniejsze jest to, że po tej serii zabiegów ponownie wykonam taką analizę cery i wtedy porównam efekty! Jak tylko skończę (pewnie pod koniec września na pewno się z Wami podzielę efektami i całym porównaniem!).

Processed with VSCO with hb1 preset

Gdzie zrobić taką analizę i ile kosztuje?

Ja swoją analizę robiłam w Poznaniu w Instytucie Salamandra. Jeżeli jesteście z innego miasta najlepiej zapytać w danym salonie kosmetycznym czy jest możliwość przeprowadzenia diagnozy skóry urządzeniem Visia. W Salamandrze koszt analizy, to 100 zł. Przy decyzji na zabieg powyżej 300 zł, analiza jest bezpłatna. Jednak z tego co wiem, aktualnie w Instytucie Salamandra jest miesiąc darmowych konsultacji także naprawdę warto z tego skorzystać i dowiedzieć się jak wygląda nasza cera! :)

Do następnego!