Jakiś czas temu złapałam się na tym, że mam pewne nawyki, którymi zaczynam swój dzień. Czynności te pomagają mi zacząć dzień z dobrą energią i nastrajają do pozytywnego działania. Dlatego też dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić tymi moimi porannymi rytuałami. Skorzystać z nich może każdy – w końcu przygotowanie zdrowego śniadania przed wyjściem do pracy, czy wypicie magicznej mikstury, to tylko chwila! A jeżeli znajdziemy chociaż 5/10 minut na chwilę wyciszenia, to nasz dzień będzie lepszy!  To co, gotowi poznać moje TOP 5 porannych czynności? Zatem zaczynamy!

1. Magiczny napój

Magiczny napój, który dodaje siły jak w filmie Asterix i Obelix? Po części tak, ale mój magiczny napój, to nic innego jak letnia woda z cytryną, imbirem i miodem. To napój, który nie tylko wzmacnia organizm i uodparnia go, ale pomaga nam się obudzić i zacząć dobrze dzień. Pijąc go systematycznie z czasem zauważymy, że lepiej nam się rano wstaje, że mamy więcej energii i mamy lepsze samopoczucie. Dlatego też wypijam taką miksturę codziennie rano i to ona jest moim pierwszym, porannym rytuałem.

Processed with VSCO with hb2 preset

2. Joga + medytacja

Po wypiciu „magicznego napoju” czas na dalszą część pobudki. W weekendy, gdy mam więcej czasu medytację łączę z jogą. W tygodniu, czy w podróży poświęcam 10/15 minut (rano) na chwilę medytacji. Budzimy wtedy umysł i pozytywnie nastrajamy się na resztę dnia. Wiem, że dla niektórych osób może wydać się śmieszne, aby przed pracą wstać wcześniej i poświecić tę chwilę na medytacje. Też kiedyś tak myślałam. Ale to tylko 10 minut (na początku można zacząć nawet od 5), a potem nawet jeśli mieliśmy ciężką noc, to poczujemy się o wiele lepiej i do wszystkich przeszkód w ciągu dnia będziemy podchodzić ze spokojem i rozsądkiem. Od pewnego czasu, to dla mnie istotna czynność, która dodaje mi bardzo dużo pozytywnej energii, spokoju i harmonii.

Processed with VSCO with hb2 preset

3. Zdrowe śniadanie

Dwa rytuały za nami więc czas na…. najważniejszy posiłek dnia czyli śniadanie! Ważne, aby było zdrowe i dodało nam energii na cały dzień! Pamiętam, że gdy chodziłam na studia na 8:00 rano, to zawsze wolałam wstać pół godziny wcześniej (czyli o 6:00, sam dojazd na uczelnie zajmował mi godzinę), żeby ze spokojem przygotować sobie zdrowe i pożywne śniadanie. Najczęściej sięgam po owsiankę lub jajka w każdej postaci (jajka sadzone, jajecznicę, czy właśnie omlet!). Przepis na ulubiony omlet? Płatki owsiane, 2 jajka (na początku żółtka, a na samym końcu dodajemy ubite białka), cynamon, trochę brązowego cukru – to wszystko razem miksujemy i na patelnię. Na górę owoce i voila! Szybko i smacznie! A Wy, co polecacie na szybkie, smaczne i zdrowe śniadania? :)

Processed with VSCO with hb2 preset

4. Motywujący cytat

Zanim na dobre zacznę dzień zawsze sięgam po jakiś motywujący cytat – zresztą wiecie, że je uwielbiam i niesamowicie mnie motywują! Wystarczy jedno zdanie, jedno spojrzenie (nawet w samochodzie, tramwaju, autobusie, czy np. przy śniadaniu) a już zostaje nam dany cytat w głowie na resztę dnia. Można zainstalować sobie aplikację w telefonie, która wyświetla nam codziennie rano jakieś motywujące zdanie, można zapisać coś w kalendarzu, albo mieć pod ręką „Myślnik” Ewy Chodakowskiej czy „Planetę dobrych myśli” Beaty Pawlikowskiej. Nie ważne… najważniejsze, żeby zawsze mieć pod ręką coś, co może nas zmotywować i poprawić nam humor! :)

Processed with VSCO with hb2 preset

5. „Dzień dobry!”

W tych moich codziennych rytuałach nie mogło zabraknąć… WAS!!! W końcu codziennie rano witam się z Wami i życzę Wam dobrego dnia. Naprawdę rzadko zdarza się, abym rano nie wrzuciła czegoś na moje social media. Dlatego dorzucam ten punkt do mojej ostatniej czynności, która niezwykle mnie motywuje. Bo już nie raz wspominałam Wam, że to również Wy jesteście moim motorem napędowym! Zatem mówię Wam: „Dzień dobry!” i tym samym kończę swoje poranne rytuały. Teraz wiem, że to będzie dobry dzień!

wpis rytual

Do następnego!