Dzisiaj kilka słów o… zdjęciach! Jak dobrze wiecie, odgrywają one w moim życiu ogromną rolę. Uwielbiam robić zdjęcia, wywoływać je i później do nich wracać przy każdej możliwej okazji. Dzielenie się wspomnieniami z przyjaciółmi i rodziną to największa frajda :) Tym bardziej, kiedy zdjęcia są na papierze w formie odbitek, czy foto-książek, które stanowią jeden z najnowszych retro trendów. Ja uwielbiam otaczać się zdjęciami. W domu mamy ich mnóstwo: fotki z podróży, z ważnych imprez i uroczystości, z rodziną i z przyjaciółmi. To dla mnie zdecydowanie najfajniejsza forma powrotu do wspomnień!

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with a5 preset

Zazwyczaj, gdy pokazuję Wam moje foto-książki, czy też mówię o wywoływaniu zdjęć, pytacie o to gdzie je robię i co polecam. Moim ulubionym portalem jest Empik Foto, który ma bardzo prosty edytor tworzenia foto-książek, możliwość przechowywania zdjęć w albumach na koncie, szybką realizację i przede wszystkim świetną jakość. Wywołując odbitki często wybieram też zdjęcia z telefonu, które po wywołaniu wyglądają naprawdę dobrze jakościowo. Edytuję je w łatwym w obsłudze edytorze, który ma m.in. takie funkcje, jak kadrowanie czy filtry. Dodatkowo, istnieje możliwość wyboru wielu prześlicznych szablonów, w których możecie umieścić swoje fotki, co nada albumowi wyjątkowy charakter. Jeśli chodzi o techniczne sprawy, to ja najczęściej wybieram papier fotograficzny błyszczący, bo mam wrażenie, że na nim zdjęcia wychodzą bardziej „soczyste” :)

Processed with VSCO with a5 preset

Stworzenie foto-książki, czy nawet wybór zdjęć na odbitki zajmuje trochę czasu. Na szczęście od pewnego czasau powstała aplikacja Empik foto na telefon (klik), która przyspiesza i nieco ułatwia ten proces. Dzięki temu w danej chwili możemy na szybko wrzucić zdjęcia, które akurat zrobiliśmy telefonem, do albumu na swoim koncie. Jest to ogromny plus, bo nie trzeba potem ich szukać i wgrywać na nowo – czysta oszczędność czasu. Z poziomu aplikacji możemy też bezpośrednio zamawiać odbitki czy foto-gadżety. Patrząc na najnowsze trendy i nasze funkcjonowanie, to tym bardziej przydatne, że i tak większość zdjęć mamy dzisiaj na telefonie (nawet tych zrobionych aparatem). Aplikacja jest prosta i przejrzysta. Podobnie, jak w przypadku strony Empik Foto, znajduje się w niej również edytor zdjęć, ale co najfajniejsze jest także opcja bezpośredniego połączenia z naszymi kanałami social media i kartą pamięci w telefonie. Możemy więc z łatwością zaciągnąć swoje fotki z Facebooka czy Instagrama i stworzyć z nich piękny album, który umili nam wspominkowe chwile :)

e

Uważam, że ta aplikacja jest naprawdę dobra i bardzo ułatwiła mi wywoływanie zdjęć – moją ulubioną funkcjonalnością jest możliwość wrzucania zdjęć bezpośrednio na serwer (i to całkowicie za darmo). Dzięki temu nie muszę potem ich szukać na dyskach, czy w telefonie, zgrywać na komputer i dopiero wgrywać na konto. Uwierzcie mi – jeżeli tworzycie foto-książkę lub wywołujecie ponad 100 odbitek, to super przydatne. Dodatkowym plusem jest opcja doręczenia  – zamawiając przez aplikację mamy darmową dostawę do salonów Empik.

Processed with VSCO with a5 preset

A Wy, lubicie wywoływać Wasze fotki, tworzyć albumy, foto-książki i inne gadżety? Dajcie znać! :) Moim zdaniem zdjęcia wnoszą do domu niesamowity klimat, tworzą przytulną atmosferę i pozwalają wetchnąć do miejsca naszą duszę! Dlatego, jeżeli macie w planach wywołanie wakacyjnych wspomnień, to wraz z Empik Foto mamy dla Was niespodziankę! Kod: bfs09 upoważni Was do aż 20% zniżki na całą ofertę sklepu internetowego Empik Foto (bez wymaganej ceny minimalnej!). Kod ważny jest do 30 września. To co, gotowi przenieść wspomnienia na papier? Ja uciekam tworzyć swoją foto-książkę z Islandii! <3

Processed with VSCO with a5 preset

Do następnego!