Dzisiaj obiecany wpis na temat 10 rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Dubaju! :) W Dubaju byliśmy dwa razy na zaproszenie marki Emirates. To właśnie oni zadbali o to, abyśmy poznali nowy jak i „stary” Dubaj, abyśmy skorzystali z atrakcji oferowanych przez to absolutnie niesamowite miasto oraz spróbowali lokalnych potraw. Na tej podstawie poniżej TOP 10, którymi możecie kierować się podczas planowania swojej wycieczki do Emiratów :) Enjoy!

1. Wjedź na najwyższy budynek świata

Burdż Chalifa – to iglica, która ma 829 metrów! Widok z 148 piętra robi niesamowite wrażenie. Ale trzeba się spieszyć, bowiem w Dubaju wszczęto już pracę nad kolejnym najwyższym budynkiem świata, który ma mieć ponad 1km!!!

fff (1)

Desktop7

2. Wybierz się na wieczorny pokaz tańczących fontann

Absolutnie przepiękny moment! Muzyka, tańczące fontanny, a w tle… Burdż Chalifa. Fontanny wieczorem tańczą co pół godziny – warto zostać na dłużej i zobaczyć dwa, trzy układy. W dzień również ma to swój klimat :)

IMG_1301

3. Odkryj uroki pustyni i wybierz się na Safari

Toż to obowiązek! To właśnie safari podobało mi się najbardziej! Off-road po wysokich wydmach, oglądanie zachodu słońca na pustyni, pokaz tańca brzucha i kolacja z falafelem na czele. Jeżeli wolicie coś bardziej kameralnego wybierzcie night safari, które wiążę się z poszukiwaniem zwierząt (w tym jadowitych skorpionów) oraz z romantyczną kolacją na pustyni! Tego nie można przegapić.

Desktop3

4. Zwiedzaj wybrzeże na skuterach wodnych

To idealny wybór dla wszystkich fanów sportów wodnych, ale nie tylko! Jeżeli nigdy nie pływaliście na skuterach, to również sobie poradzicie. Na początku zostanie przeprowadzone krótkie szkolenie, a potem… w drogę! Podziwianie wysp palmowych i dwóch najbardziej spektakularnych hoteli na świecie z wody, to świetna forma zwiedzania!

Processed with VSCO with m6 preset

5. Zjedz obiad z widokiem na Wyspy Palmowe

Usypana sztucznie wyspa? Czy to ma prawo bytu? W Dubaju nie ma rzeczy niemożliwych! Zjedz obiad w restauracji na 52 piętrze w hotelu Mariott , z której rozchodzi się przepiękny widok na Wyspy Palmowe!

DCIM100GOPROGOPR6122.

6. Odwiedź starą część Dubaju

Chcesz zobaczyć jak dawniej wyglądał Dubaj? Odwiedź dzielnicę Deira – znajdziesz tam targ przypraw, targ złota (!), skosztujesz lokalnych przysmaków, a nawet przepłyniesz się klasyczną abrą (drewnianą łodzią) po kanale Dubai Creek.

IMG_6255ss

7. Odwiedź największe centrum handlowe na świecie

Myślisz sobie: „Jasne, nie mam co robić, tylko chodzić po centrum handlowym w wakacje…”. Owszem. Dubaj rządzi się swoimi prawami, a Dubai Mall, to nie jest zwykłe centrum handlowe. To centrum rozrywki, w którym oprócz mnóstwa sklepów i strefy gastronomicznej znajdziemy również największe akwarium na świecie, tunel wodny, zoo, lodowisko, symulator samolotu Emirates A380, małe dzieła sztuki oraz wiele innych atrakcji.

Desktop4

8. Spróbuj camellatte

W Dubaju bardzo popularne jest wielbłądzie mleko. Zamiast normalnego cappuccino czy latte wypijcie camellatee lub camelcino. Do tego spróbujcie lodów z wielbłądziego mleka. I jeszcze jedna ciekawostka: wiecie, że w Dubaju jest szpital tylko dla wielbłądów? :)

IMG_1210dd

9. Zobacz najbardziej spektakularne i najdroższe hotele na świecie

Burj-al-Arab i Atlantis the Palm, to jedne z najbardziej znanych hoteli na świecie. Są niesamowicie spektakularne i bardzo drogie. Ten pierwszy w kształcie żagla robi wrażenie już z daleka. Podejdźcie bliżej, bo dopiero wtedy zobaczycie jaki jest wielki i ujrzycie lądowisko na górze. Atlantis nie pozostaje gorszy. Niesamowita budowla mieści się na samym końcu Wysp Palmowych. Wiecie, że najdroższy apartament w tym hotelu kosztuje ponad 50 tysięcy złotych?

1

IMG_1721

10. Skocz ze spadochronem nad Wyspami Palmowymi

To jedyna atrakcja, z której jeszcze nie korzystałam. I chociaż w najbliższym czasie nie zamierzam skakać ze spadochronem, to jeżeli miałabym to zrobić to tylko tam, z widokiem na Wyspy Palmowe. Za każdym razem jak byliśmy w Dubaju przy marinie, widzieliśmy mały startujący samolot, a po kilku minutach naszym oczom ukazywały się już tylko kolorowe spadochrony (i tak co chwilę). To zdecydowanie najpopularniejsza atrakcja w Dubaju. Kto wie… może w końcu się skuszę :)

8274256138_6cb50b9cf5_b

źródło zdjęcia – klik

Do następnego!