Wczoraj udało mi się skończyć ostatnią z czterech książek, o których chciałam Wam opowiedzieć, dlatego też dzisiaj czas na kolejnych książkowych ulubieńców!!! :) Prezentuję Wam dzisiaj cztery zupełnie różne książki. Na początek trochę o motywacji, potem czas na szwedzki kryminał, przerażającą opowieść o handlu żywym towarem (to się dzieje dziś, w XXI wieku), a na koniec piękna i spokojna pozycja, w której zakochałam się po uszy! To co, gotowi? Zaczynamy!

1. Plan pozytywnego działania, Napoleon Hill, klik

To moim zdaniem książka, która mimo małego rozmiaru zawiera w sobie ogrom motywacji! Bardzo krótkie rozdziały, a raczej lekcje sprawiają, że książkę niesamowicie szybko się czyta. Ja trzymałam ją w samochodzie i przy każdej trasie, nawet do sklepu czytałam przynajmniej jeden rozdział. Znajdziemy w niej dużo inspiracji i motywujących rad. Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Może nie ma w niej nic odkrywczego, ale książka uczy nas jak udoskonalić samego siebie, jak pozytywnie patrzeć na świat, jak nie przejmować się rzeczami, na które nie mamy wpływu, jak wzbogacić się duchowo i materialnie itd. Moim zdaniem, to bardzo fajna, lekka pozycja, która spodoba się każdemu, kto szuka motywacji. A jeżeli ktoś nie szuka, to też niech po nią sięgnie – w końcu każda podroż zaczyna się od pierwszego (tego najważniejszego) kroku.

Processed with VSCO with a6 preset

2. Księżniczka z lodu, Camilla Lackberg, klik

Ostatnio ogarnęła mnie mania na kryminały. Tym razem w moje ręce wpadła pozycja od Camilli Lackberg – szwedzkiej pisarki. Księżniczka z lodu, to jej pierwsza, debiutancka powieść, która rozpoczyna całą sagę. Podobno ten, kto raz zagłębi się w skandynawskie kryminały nie będzie mógł przestać… Chyba coś w tym jest ^^ Mnie wciągnął już od samego początku (chociaż na początku kompletnie nie wiadomo o co chodzi). Akcja dzieje się w miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, w miasteczku Fjallbacka, gdzie ginie młoda kobieta. Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale jak łatwo można się domyślić, coś tu nie gra. W śledztwo zagłębia się dawna przyjaciółka zmarłej kobiety, która odkrywa różne zaskakujące rzeczy. Barwne postacie, lekki i przyjemny styl pisania, a także wątek obyczajowy sprawiły, że książka bardzo mi się podobała. Może trochę rozczarowała mnie końcówka, ale podobno Camilla ma o wiele lepsze książki niż ten debiut, zatem jeżeli tę książkę oceniam na dobrą, to już lecę po jej kolejne pozycje!

Processed with VSCO with a6 preset

3. Byłam kochanką arabskich szejków, Laila Shukri, klik

Tę pozycję przeczytałam w mgnieniu oka. Nie mogłam się od niej oderwać!!! Jest to opowieść o młodej Polce – Julii, która zakochuje się w Syryjczyku i wyjeżdża z nim do Dubaju. Marzyła o cudownej przygodzie, która niestety zamieniła się w największy koszmar. Kobieta była więziona, torturowana, odurzana i musiała spełniać najgorsze zachcianki szejków. Książka jest niesamowicie interesująca, ale i przerażająca. Nie zdawałam sobie sprawy, że to właśnie w Emiratach problem handlu ludźmi osiąga jeden z najwyższych wskaźników. O tym po prostu się nie mówi. Książka ujawnia wiele zaskakujących i brutalnych faktów. W niektórych momentach aż nie mogłam uwierzyć w to co czytam. Niemniej jest też jedno „ale”, które mam do książki. Jest nim zakończenie, które pozostawia wiele do życzenia. Cała książka jest interesująca (jeżeli macie mocne nerwy i lubicie taką tematykę), chcemy się dowiedzieć jak najwięcej, a tu nagle po prostu się kończy. Trochę się zawiodłam. Pozostał ogromny niedosyt, ale na pewno sięgnę po kolejne dwie książki tej autorki.

Processed with VSCO with a6 preset

4. Miej umiar. 52 kroki do życia po swojemu, Natalia Knopek, klik

Czas na ostatnią pozycję. Natalię, autorkę tej książki poznałam w Sztokholmie podczas wspólnego wyjazdu na event marki Barnangen. Niesamowicie skromna osoba, z której bije ogrom dobrej energii. Natalia jest instruktorką jogi i prowadzi bloga (klik). W książce prezentuje nam 52 kroki do tego jak żyć po swojemu, ale taż jak nie popaść w tą pędzącą machinę jaką jest współczesny świat. Jest to książka zupełnie inna niż wszystkie. Mam wrażenie, że aż bije z niej jakiś taki spokój i równowaga. Natalia porusza sporo ważnych tematów takich jak odżywianie, organizacja czasu, ale również organizacja przestrzeni, nadmierne gromadzenie rzeczy czy po prostu szukanie swojego szczęścia i harmonii. Niezwykle inspirująca, bardzo motywująca, przepięknie wydana. To książka, która naprawdę może nas zmotywować do zmiany swojego życia krok po kroku. Gorąco Wam polecam ten piękny „przewodnik”<3

Processed with VSCO with a6 preset

A wy, co aktualnie czytacie?

Do następnego!