Dzisiaj mam dla Was duuużo świątecznego klimatu! Uwielbiam ten czas, uwielbiam przygotowania do świąt, dekoracje, tą całą otoczkę. Uwielbiam Last Christmas w głośnikach i zapach mandarynek i pierników!!! Dlatego też dzisiaj chcę Wam zdradzić moje ulubione sposoby na spędzanie wieczorów ze świątecznym klimatem w tle. Chcecie poznać moją listę ulubionych piosenek, a może filmów? Zatem zaczynamy!

swieta 2

1. Dekoracje

Chociaż choinka pojawia się u mnie gdzieś w połowie grudnia, to już z końcem listopada poszukuję świątecznych dekoracji i wypełniam nimi dom. To jedyny czas w roku kiedy można zaszaleć! Kiedy ilość światełek, świątecznych kubków, Mikołajów w różnej postaci czy gwiazdek oznacza tylko jedno: im więcej tym lepiej ^^

swieta 21

W tym czasie kupuję najwięcej ciepłych kocyków (między innymi ten ze zdjęć – klik), poduszek czy właśnie pościeli! Tym razem wybrałam bardzo elegancki, ale kojarzący się ze świętami wzór. Wykonana w 100% z bawełny satynowej pościel marki Miss Lucy (klik) prezentuje się perfekcyjnie (przy okazji ma też idealne właściwości na zimę: pozwala skórze oddychać i odprowadza nadmiar wilgoci).

Processed with VSCO with a2 preset

2. Kakao

Chociaż dobrze wiecie, że uwielbiam zimowe herbaty, to w okresie świątecznym nagminnie (!) piję kakao. Czasami pozwalam sobie na małe grzeszki i dodaje do niego pianki. Uwielbiam! Idealny wybór na rozgrzanie i chwilę świątecznej przyjemności ^^

Processed with VSCO with a2 preset

Processed with VSCO with a4 preset

kubek – zasmakujradosci.pl

3. Świąteczne hity

Czym byłyby święta bez ulubionych świątecznych hitów?! Poniżej zamieszczam Wam moje TOP 5 utworów świątecznych, które towarzyszą mi przez caaały dzień. Mimo, że uwielbiam praktycznie wszystkie piosenki, to tutaj macie te top of the top (uwielbiam w wersji oryginalnej i tej Michaela Bubble):

1. Let it snow

2. Santa Claus is coming to town

3. Feliz Navidad

4. Blue Christmas

5. White Christmas

Processed with VSCO with a2 preset

4. Świąteczne filmy

Święta, to również czas kiedy z ogromną przyjemnością wracam do filmów, które widziałam już milion razy! ^^ To nic! Mogłabym je oglądać bez końca! Przed Wami moje TOP 5 świątecznych filmów:

1. Holiday

2. To właśnie miłość

3. Jack Frost

4. Opowieść wigilijna

5. Wesołych świąt

A Wy, bez jakich filmów nie wyobrażacie sobie świąt? :)

Processed with VSCO with a2 preset

5. Świeczki i światełka

Tworzą niesamowity klimat! Praktycznie codziennie wieczorem rozstawiam je po całym pokoju!

Processed with VSCO with a2 preset

6. Planszówki

Uwielbiamy planszówki! Mimo, że gramy w nie cały rok, to grudzień jest miesiącem kiedy gramy w nie najczęściej. Ostatnio odkryliśmy serię „Gierki Małżeńskie” – polecam! :)

Processed with VSCO with a2 preset

7. Książki i albumy

Uwielbiam czytać i przeglądać wszelkiego rodzaju albumy niezależnie od pory roku. Grudzień jednak jeszcze bardziej sprzyja czytaniu: rozstawione świeczki, lampki, zapach pierników i mandarynek, gorące kakao, koc i książka. Idealnie, prawda? :)

Processed with VSCO with a2 preset

8. Termofor

Lubicie? Używacie? Jestem człowiekiem ciepłolubnym, więc termofor w zimowych miesiącach, to dla mnie niezawodna pozycja! A skoro zbliżają się święta, to obowiązkowo wszystko musi być świąteczne: nawet termofor! :)

Processed with VSCO with a2 preset

9. Pieczenie pierników

To też nasz coroczny rytuał! Za pierniki zabieramy się na tydzień przed świętami! Ozdabiamy je, a potem zjadamy prawie wszystkie jeszcze przed Wigilią ^^

10. …..

Ten punkt jest dla Was. Koniecznie dajcie znać co zaliczacie do wieczornego, świątecznego umilacza! :)

Processed with VSCO with a2 preset

Do następnego!