Dawno nie było wpisu o nowościach książkowych, dlatego dzisiaj wracam do Was z trzema pozycjami, które przeczytałam w ostatnim czasie. Chociaż w mojej biblioteczce pojawiło się już sporo nowości szczególnie o tematyce górskiej (i dwie książki już za mną), to zanim o nich napiszę, czas na podróż między światami Beaty Pawlikowskiej, piękną, wzruszającą historię o miłości a także kilka ciekawostek na temat mózgu!

Przy okazji jeżeli jesteście takimi maniakami książek co ja i uważacie, że zawsze jest dobra pora na zakup nowych pozycji, to mam dla Was rabat na książki w księgarni Livro.pl (klik). Kod: BEAUTY5 obniża wartość zamówienia o 5% w koszyku, a generalnie na Livro i tak znajdziecie książki już w bardzo fajnych cenach. Kod ważny jest do końca lutego (do 28.02 do godziny 23:59).

1. Między Światami, Beata Pawlikowska, klik

Processed with VSCO with a6 preset

Już nie raz wspominałam, że z Beatą Pawlikowską jest tak, że albo się ją lubi, albo nie. Ja jestem jej wielką fanką: jej podejścia do życia, pozytywnej aury, siły i dużej odwagi. Dlatego po raz kolejny, z ogromną przyjemnością sięgnęłam po książkę „Między światami„. Nie do końca spełniła ona moje oczekiwania… Na początku myślałam, że książka będzie nawiązywać do podróży. Owszem, jest kilka nawiązań, ale w większej mierze opisuje ona postrzeganie świata przez samą autorkę. Podejście do śmieciowego jedzenia, podejście do życia w zgodzie z samym sobą, z naturą itd. Dużo przemyśleń, dużo klimatów filozoficznych. Pozycja może nie porwała mnie tak jak poprzednie, ale samą książkę czyta się całkiem przyjemnie :)

Processed with VSCO with a6 preset

2. Tamte dni, tamte noce, Andre Aciman, klik

To niesamowicie piękna, smutna, wzruszająca i zaskakująca książka opowiadająca o miłości Elio i Olivera, dwóch mężczyzn a w zasadzie nastolatka i mężczyzny. Temat dla niektórych ciągle trudny, ale też i w książce jest tak przedstawiony. Andre Aicman idealnie przekazuje emocje! Opisy są bardzo głębokie, emocjonalne i realistyczne. Opisywane pożądanie, rozterki i emocje wciągają czytelnika i sprawiają, że nie chce się odkładać książki. Filmu nie widziałam, ale jeżeli chcecie przeżyć naprawdę zaskakującą podróż i zrozumieć niektóre rzeczy, to polecam Wam sięgnąć po książkę. Ja nie pożałowałam! :)

Processed with VSCO with a6 preset

3. Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd, Kaja Nordengen, klik

To obowiązkowa pozycja, dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się jak właściwie działa nasz mózg, a zapewniam Was, że to niezwykle interesujący temat! W końcu używamy tylko 10% naszego mózgu – ale czy to prawda? No dobra, możecie zapytać czym różni się ta pozycja od wszystkich innych na ten temat. A ja odpowiem Wam, że najważniejszym faktem jest to, że jest napisana w bardzo przystępny sposób. Znajdziemy w niej mnóstwo ciekawostek napisanych prostym językiem: dowiemy się z czego dokładnie składa się nasz mózg, jak powinniśmy postępować, żeby nie nabierać się na pułapki współczesnego świata, jak kierować mózgiem itd. Książka jest bardzo przystępna, szybko się ją czyta, zawiera dużo przykładów i anegdot. Z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić – idealna na poszerzenie swojej wiedzy, na wieczór, dla odprężenia! :)

Processed with VSCO with a6 preset

A Wy, co aktualnie czytacie? :)

Processed with VSCO with a6 preset

Do następnego!