Jak już niektórzy dobrze wiedzą, w tym roku spełniamy swoje kolejne największe marzenie… marzenie o własnym miejscu na ziemi. Już za trzy miesiące zacznie się wielki szał urządzania, dlatego aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwania inspiracji i zakupu pierwszych już rzeczy :) Od czerwca czeka Was seria wnętrzarska na blogu, ale do tego czasu chcę Wam pokazać trochę inspiracji, które pomagają nam w zaprojektowaniu naszego idealnego wnętrza. Nie korzystamy z pomocy architektów i projektantów –  polegamy na sobie, na pomocy rodziców i na inspiracjach z internetu/z głowy.

Dzisiaj przedstawiam Wam kilka inspiracji, którymi kierowaliśmy się np. przy wyborze płytek do łazienek, przy układzie garderoby czy ogólnie przy decyzji jak chcielibyśmy, aby wyglądała nasza kuchnia. Nasze projekty domu nie są i nie będą identyczne – to są tylko luźne inspiracje, które nasuwają nam pomysły i ukierunkowują trochę styl, który chcemy utrzymać w domu :) Przede wszystkim (to co zauważycie na zdjęciach) stawiamy na dużo, dużo drewna. Kocham jasne, ale przytulne wnętrza, dlatego stawiamy na drewno, beże, szarości i biel. Wszystko to utrzymane w domowym, przytulnym klimacie.

1. Kuchnia

Jeśli chodzi o kuchnie, jadalnie i salon, to będzie to jedna przestrzeń. Dlatego też w kuchni obowiązkowa jest mała wysepka, która też trochę oddzieli „pomieszczenia”. Będziemy stawiać głównie na biel, beż i drewniane blaty.

INSPIRACJE3

źródło: Pinterest

Zrzut ekranu 2017-10-16 o 23.17.02

źródło: Homebook

2. Jadalnia

W jadalni najistotniejszym punktem jest dla nas drewniany, „surowy” stół i „ciężkie” krzesła. Zakochałam się w tym połączeniu, gdy byliśmy w Siedlisku 518!

INSPIRACJE2

źródło: Pinterest

Processed with VSCO with a6 preset

Siedlisko 518

INSPIRACJE1-001

źródło: Pinterest

3. Salon

Co do miejsca wypoczynkowego nie mamy jeszcze określonych jasno inspiracji. Może dlatego, że na ten moment najważniejsze do wprowadzenia są kuchnia i łazienki, ale powoli szukamy już pomysłów na „salon”. Jedno jest pewne: jasna sofa, dużo poduszek i mnóstwo zdjęć!

INSPIRACJE5

źródło: Pinterest

4. Łazienka

Tymi dwiema łazienkami kierowaliśmy się przy wyborze płytek i ogólnym planowaniu rozmieszczenia (mimo, że nasze łazienki mają zupełnie inny układ pomieszczeń). Jedna i druga utrzymane w jasnym, beżowym, ciepłym wnętrzu. Ta z wanną będzie bardziej „elegancka”, ta z prysznicem bardziej rustykalna, ale wszystko ze wspólnym, spójnym akcentem.

INSPIRACJE

źródło: Pinterest

5. Garderoba

Nie wiem czy pamiętacie Insta Stories z budowy, ale na garderobę przeznaczamy cały osobny pokój. Na pewno „przeniesiemy” do niej półkę na buty, którą dobrze znacie z naszego aktualnego miejsca zamieszkania. Chciałabym też żeby pojawiła się jakaś ławeczka/pufa do siedzenia i taka komoda na środku na biżuterie i inne dodatki :)

INSPIRACJE6

źródło: Homebook

6. Biuro i mapy!

Na koniec pomysły na biuro, których jest cała masa. Chcemy jeden duży stół, który będzie naszym biurkiem. Chcemy, żeby w biurze była też ogromna biblioteczka na ścianie i…. mapa na ścianę!!! Mapa z naszymi zdjęciami z poszczególnych miejsc – od dawna o takiej marzę. Znalazłam już chyba z milion inspiracji, ale najbardziej przemawia do mnie drewniana mapa z niteczkami, które kierują do zdjęć (ostatnie fot).

INSPIRACJE4

źródło: Pinterest

INSPIRACJE7

źródło: Pinterest

IMG_4384

źródło: instagram @phillip_sherman

Tak wyglądają pierwsze inspiracje :) Na ten moment mamy wybrane płytki do łazienek, płytki do kuchni, jadalni i salonu, wannę i piekarnik. Niedługo jedziemy wybierać drzwi i kilka innych rzeczy. Gdy zaopatrzymy się w kolejne materiały, to wtedy pokażę Wam to, co wybraliśmy, opowiem dlaczego akurat to itd. Mam nadzieję, że spodoba Wam się ta seria wnętrzarska! A już niedługo kolejna dawka inspiracji takich jak dziś! STAY TUNED!

Processed with VSCO with a6 preset

Pierwsze płytki już do nas dotarły! :)

Do następnego!