Temat wrażliwej skóry, to dla wielu z nas temat tabu. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że posiadamy taki rodzaj skóry i często zastanawiamy się co jest z nami nie tak. Staramy się ukryć ten problem kamuflując się ubraniem, makijażem lub fryzurą. Czym zatem jest wrażliwa skóra?

To często przesuszenie, uczucie ściągnięcia skóry, zaczerwienienia, podrażnienia, pieczenie skóry, występowanie niedoskonałości, reakcje alergiczne. Te objawy nie muszą pojawiać się cały czas, ale jeżeli raz wystąpiły, to znak, że być może jesteśmy osobami posiadającymi właśnie wrażliwą skórę. Co je wywołuje? Są to często nieodpowiednio dobrane kosmetyki, woda, klimatyzacja, zmiany temperatur, zmiany pogodowe, zanieczyszczenia powietrza czy stres.

25378EB0-CFF3-47A9-A3F7-A7F7002FAC3B

Jakiś czas temu marka MIXA poprosiła mnie, abym przeprowadziła z Wami badanie na Insta Stories. Przez cztery dni zadawałam Wam po jednym pytaniu, a Wy udzielałyście mi odpowiedzi. W równym czasie Mixa przeprowadzała takie badanie również na portalu wizaż.pl i dzisiaj chciałabym Wam przedstawić raport zebrany z mojego jak i tego ogólnego badania.

A teraz odpowiedz sobie sama na te cztery pytania:

  1. Czy używasz teraz kosmetyków, po których odczuwasz (nawet chwilowe) ściągnięcie, swędzenie lub pieczenie skóry twarzy lub ciała?
  2. Czy objawy skóry wrażliwej (przesuszenie, podrażnienia po depilacji, krostki) wpłynęły kiedyś na Twoją decyzję o wyborze ubrania?
  3. Czy poprosiłaś kiedyś kogoś o niepublikowanie Waszego wspólnego zdjęcia, bo uznałaś, że Twoja cera wygląda nieatrakcyjnie przez widoczne objawy wrażliwości?
  4. Czy użyłaś kiedyś maski na Insta Stories lub filtra na Instagramie bo uznałaś, że Twoja cera wygląda na zmęczoną, pozbawioną blasku i widać jej niedoskonałości?

Zobaczcie jak wyglądały odpowiedzi udzielone przez Was na Insta Stories:

1. TAK – 35% / NIE – 64%

2. TAK – 64% / NIE – 36%

3. TAK – 51% / NIE – 49%

4. TAK – 65% / NIE – 35%

Te odpowiedzi to znak, że sporo z Was zmaga się z problemami wrażliwej skóry. To samo pokazuje badanie wykonane na portalu wizaż.pl. Aż 60% kobiet w Polsce ma skórę wrażliwą. Badanie pokazuje, że najczęstsze przyczyny powodujące pojawienie się oznak wrażliwej skóry to… nieodpowiednio dobrane kosmetyki a także mówi o tym, że wrażliwa skóra mocno wpływa na nasze samopoczucie. Zresztą zerknijcie na pełny raport.

infografika badania

W związku z nadwrażliwością, która występuje u Wielu z nas, Mixa stworzyła produkty, które mają nam pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry. To specjalna linia Pro Tolerance do skóry wrażliwej i nadwrażliwej oraz Atopiance, dla skóry atopowej, dla niemowląt, dzieci i dorosłych (niemniej możemy jej używać nawet jeśli nie mamy atopowej skóry – mi olejek pod prysznic i emulsja do ciała bardzo pomagają po depilacji, dzięki nim nie występują mi podrażnienia w postaci czerwonych kropek). To bardzo lekkie produkty, które nie obciążają skóry, łagodzą i chronią ją przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Podczas przeprowadzania badania sporo z Was pisało mi, że odkąd zaczęłyście stosować produkty marki MIXA, Wasze problemy z nadwrażliwością skończyły się. Cieszę się zatem, że to wszystko o czym zapewnia nas marka potwierdza się również w praktyce!

Facetune_09-09-2018-16-47-21

Dla mnie absolutnym hitem okazał się krem nawilżający z lini Pro-Tolerance. To idealny codzienny sprzymierzeniec – szybko się wchłania, odpowiednio nawilża cerę no i świetnie sprawdza się również pod makijaż. Myślę, że sporym plusem tych kosmetyków to też dobra cena. Otrzymujemy bardzo dobrą jakość w bardzo przystępnej cenie.

Facetune_09-09-2018-16-58-42

To co, miałyście już okazję używać któryś z tych produktów? Podzielcie się Waszymi spostrzeżeniami w komentarzu! :)

Do następnego!