Czas na książkowych ulubieńców! Dawno ich nie było więc dziś aż sześć propozycji!!! Są wśród nich trzy papierowe książki i trzy ebooki, które pochłonęłam w ciągu tygodnia! Powiem Wam, że odkąd mam czytnik i konto w Legimi (płacę abonament miesięczny i mogę pobierać nielimitowaną ilość książek), to pochłaniam je w zatrważającym tempie. W dzisiejszych pozycjach każdy znajdzie coś dla siebie: jest motywacja do życia, motywacja do rozwoju, trochę o poszukiwaniu własnej wartości a także trzy wciągające thrillery psychologiczne. To co gotowi? Enjoy!

A Wy, co teraz czytacie?

I. Trzy papierowe propozycje

1. Inna strona piękna. Świadectwo nawróconej modelki, Leah Darrow

Zawsze z rezerwą podchodzę do takich książek, ale tutaj muszę przyznać, że porusza ona bardzo ważny problem. Problem samoakceptacji. Bardzo duża ilość kobiet ma problem z poczuciem własnej wartości. Wiecznie się porównujemy do innych, obniżamy nasza samoocenę, nasze umiejętności i nastawiamy się negatywnie. Leah Darrow pokazuje jak „produktowo” była traktowana jako modelka. Pokazuje jak wygląda wyobrażenie o pięknie w dzisiejszym świecie, jak w wielu przypadkach wygrywa materializm. Opisuje też swoje nawrócenie: nawrócenie do Boga, do normalnego świata, w którym jest świadomą kobietą znającą swoje potrzeby i swoje wartości. Nie potrafię Wam powiedzieć tak w 100% czy książka mi się podobała czy nie. To bardzo osobista historia, której nie można ocenić ze swojej perspektywy. Na pewno porusza ważny problem i pomoże otworzyć oczy na niektóre sprawy, ale trzeba pamiętać, by podejść do niej z takim otwartym umysłem. Czy warto? Jasne, że tak chociażby dlatego by przetrawić to wszystko po swojemu. Ja na niektóre rzeczy przymknęłam oko, niektóre dały mi do myślenia, niektóre fragmenty były na wyrost a inne bardzo przydatne. Dlatego jestem bardzo ciekawa Waszych opinii! :)

6306EF20-7A03-420E-AAA7-3574819B5E39

2. Sztuka szczęścia. Poradnik życia, Dalajlama XIV, Howard C. Cutler

Piękna, motywująca i przede wszystkim napisana prostym i przyjemnym językiem. To zapiski rozmów dr Howarda (psychiatry) z Dalajlamą. Dalajlama opowiada w niej o podejściu do życia, o tym czym jest szczęście (to prawdziwe, duchowe szczęście), jak zwalczać negatywne emocje itd. To bardzo motywująca pozycja pokazująca, że tak wiele zależy od nas samych, od naszego wewnętrznego „ja”, od naszego podejścia i umysłu. Dalajlama jako przedstawiciel buddyzmu nie narzuca nic, on po prostu wymienia się z dr Howardem swoją wiedza, swoimi przemyśleniami i to jest piękne. Zatem polecam przeczytać tę książkę każdemu niezależnie od wiary czy poglądów, bo książka nawiązuje po prostu do tego jak być dobrym i szczęśliwym człowiekiem. Szczęśliwym samym ze sobą.

C83C15D8-2038-4242-A3FD-5AB09F03BCB0

3. Kobieta niezależna, Kamila Rowińska

Miałam tą przyjemność przeczytać ją zanim jeszcze się pojawiła, bowiem moja recenzja znajduje się wewnątrz książki. Ta książka jest genialna, ale napiszę Wam to co przekazałam do druku na okładkę… Kim jest kobieta niezależna? To niewątpliwie kobieta, która jest świadoma swoich pragnień i osiąga zawodowe cele. Kamila w prosty, ale dosadny sposób pokazuje nam, że kobietą niezależną może stać się każda z nas. W książce przekazuje wiedzę na temat rozwoju osobistego, która będzie wsparciem dla każdej kobiety: mamy, siostry, przyjaciółki… Pokazuje, jak zarządzać czasem, domowym budżetem, jak być produktywnym w pracy oraz osiągać założone cele. To ogromnie ważne. Kamila szerzy ideę rozwoju kobiet. Nie tylko w Polsce, lecz także w wielu innych miejscach na świecie kobiety są zamykane na świat – nikt im nie mówi, że mogą być dobre w tym, co robią, że mogą pracować zawodowo, że mogą realizować swoje cele i spełniać swoje marzenia. „Kobieta niezależna” przypomina, że najważniejszym celem w życiu jest ciągły rozwój. Pomaga rozwinąć żagle i sprawia, że my, kobiety, zaczynamy wierzyć w naszą siłę; chcemy się realizować i stawać niezależne.

365153D4-F4C7-454E-A8E8-A2B1630EB23B

II. Ebooki B.A. Paris

Kolejne trzy pozycje, to książki jednej autorki: B.A. Paris. Każda z jej książek już od samego początku wciąga. Nie musimy zatem czekać na rozwinięcie akcji. Autorka od pierwszych stron zaciekawia czytelnika i wprowadza taką nutkę niepewności. Książki pisane są prostym językiem dzięki czemu bardzo szybko się je czyta. Praktycznie każdą z książek przeczytałam w dwa/trzy dni. Nie trzeba czytać ich po kolei – każda jest zupełnie o czymś innym, ale każda w podobnym stylu, który do mnie osobiście bardzo przemawia. Krótkie rozdziały, ciekawa narracja, dużo akcji i czasami jedna wielka niewiadoma. Nie będę Wam pisać o czym opowiadają, bo to zawsze widnieje na książce. Niemniej wszystkie to thrillery psychologiczne, które bardzo Wam polecam i gwarantuję, że nie będziecie mogli się oderwać! :)

4. Za zamkniętymi drzwiami, B.A. Paris

To pierwsza książka, którą przeczytałam i pierwsza napisana przez autorkę. Końcówkę szybko przewidziałam, ale ogólnie książka bardzo dobra. Totalnie przepadłam i po niej miałam właśnie ochotę na kolejne pozycje tej autorki.

B856ED35-490C-4625-8AE0-CBC3754B2ADB

5. Na skraju załamania, B.A. Paris

Ta pozycja chyba najbardziej mi się podobała. Początek wciągnął mnie bardzo. Domysłów miałam mnóstwo. Środek mnie trochę znudził, ale końcówka okazała się dobra. W końcu to zawsze końcówka mówi nam czy książka była dobra czy nie, prawda? :)

CC92407E-F356-42AE-BCAC-886338454255

6. Pozwól mi wrócić, B.A. Paris

Zapowiadała się super, pierwsza połowa książki mocno mnie wciągnęła, natomiast końcówka rozczarowała. Co nie oznacza, że jej nie polecam, bo w końcu każdy musi sam ocenić końcówkę! A jeśli jesteście już po, to dajcie znać w komentarzu! :)

415C203B-A660-49D7-9968-EB5CC4956C9C

Do następnego!