Dzisiaj mam dla Was wpis na temat aplikacji, które codziennie mnie motywują. Bardzo pozytywnie przyjęliście moje dzisiejsze pytanie na Instagramie dotyczące tego czy chcecie taki wpis zatem voila! Oto 6 aplikacji, których używam CODZIENNIE, które mnie motywują do pracy nad sobą. Enjoy!

IMG_1327

HEADSPACE

To aplikacja, która uczy medytacji. Znajdziemy w niej bardzo fajne programy do medytacji. Sami możemy wybrać jak długo chcemy medytować. Na początku można wybrać krótki kurs – sety po 3 minuty (dla początkujących). Ponadto ustawiamy sobie przypomnienia, a aplikacja sama domaga się by znaleźć chwilę czasu, usiąść i skupić się na danej chwili. Aplikacja jest darmowa – możecie sobie przetestować czy rzeczywiście się sprawdzi. Potem można wykupić subskrypcje. Dzięki temu otwiera nam się mnóstwo nowych programów, a także programy na sen, które odpalamy sobie wieczorem i zasypiamy przy nich – świetna sprawa na wyciszenie i relaks!

APKI

APKI9

CALM

To podobna aplikacja do Headspace. Jeśli nie chcecie kupować subskrypcji możecie skorzystać z darmowych programów na przemian (raz przy Headspace, a raz tutaj). W aplikacji Calm również znajdziecie programy do medytacji. Ja jednak najczęściej korzystam tutaj z relaksacyjnych dźwięków natury (idealne do pracy przy komputerze) oraz z programów do zasypiania. Przepiękne baśnie czytane przez lektorów (w tym jedna przez Matthew McConaughey!) – no coś pięknego. Organizm momentalnie się wycisza, relaksuje i wpada w taki błogi stan. Swoją drogą to super sprawa do nauki angielskiego!

APKI1 APKI2

MOTIVATION

Ta aplikacja jest bardzo prosta i tak naprawdę polega tylko na jednym: codziennie dostarcza nam motywujące cytaty. Wystarczy ustawić sobie ile razy w ciągu dnia chcemy otrzymywać od niej powiadomienia i tadaaam. Ja zawsze powtarzam, że motywacja bierze się z tego, że cały czas musimy dostarczać do naszej głowy pozytywne myśli. Zatem taka aplikacja to strzał w dziesiątkę. Przeczytanie takiego cytatu, to dosłownie chwila a zobaczycie, że pozytywnie wpłynie chociażby na Wasze samopoczucie!

APKI10

COZI

Tę aplikację odkryliśmy niedawno. To nic innego jak organizer! Co najważniejsze: może z niego korzystać kilka osób na różnych urządzeniach. Zatem mamy taki „rodzinny” organizer gdzie wpisujemy wszystko w kalendarzu, ale też robimy listy zakupów, listy rzeczy do zrobienia, mamy przypomnienia na urodziny najbliższych itd. Najfajniejsze jest to, że jak ja wpiszę to co trzeba kupić, to Radek już to widzi u siebie na telefonie (tyczy się to wszystkich zapisków)! Niestety w wersji podstawowej aplikacja jest bardzo uboga, ale powiem Wam, że super się sprawdza w takim codziennym życiu.

APKI5

WOW

Nie mam na telefonie praktycznie żadnej gry oprócz Words of Wonders. Nie jestem fanką gier na telefon, zresztą nie mam miejsca i czasu żeby w nie grać, ale akurat na WOW zawsze znajdę czas. Dlaczego? Bo świetnie ćwiczy koncentrację! Ambitna gra, która pobudza szare komórki a jak wiadomo to też trzeba robić systematycznie. Poleciła mi ją… moja Mama! Wystarczy poświęcić codziennie chwilę na taki trening dla umysłu. Polecam!

APKI4

MONDLY

Świetna aplikacja do nauki języków! Spodobała mi się bardziej niż Duolingo. Dużo lekcji, możliwość porozmawiania z botem i przede wszystkim można ćwiczyć wymowę. Dla mnie bomba – uczę się tak francuskiego i hiszpańskiego :)

APKI3

Powiem Wam szczerze, że ja nie jestem z tych, którzy lubią sobie „zaśmiecać” telefon, więc mam tylko te aplikacje, których naprawdę używam, i które mi się sprawdzają! :) O aplikacjach do obróbki zdjęć pisałam Wam tutaj – klik. Natomiast zastanawiam się czy chcielibyście taki wpis dotyczący jeszcze aplikacji przydatnych w podróży? :)

A Wy, jakie aplikacje polecacie?

Do następnego!