Mam wrażenie, że mój nastoletni okres dojrzewania (lata 2001 – 2007) przyniósł najfajniejsze komedie romantyczne, z którymi mam naprawdę bardzo dobre wspomnienia! Pewnie dlatego tak uważam, bo po prostu mam do nich ogromny sentyment. Pamiętam, że oglądałam komedie romantyczne praktycznie non stop. Miałam wtedy na ścianach plakaty ulubionych aktorów i aktorek, prowadziłam pamiętnik, kupowałam Bravo i chodziłam po ulicy z discmanem. Co to były za czasy!!! Wtedy nie zdawałam sobie jeszcze z tego sprawy, ale wiele z tych filmów inspirowało mnie, dodawało odwagi w podejmowaniu różnych decyzji, a czasami marzyłam o tym, że będę taka jak dana postać w filmie: będę odważna, niezależna, będę podróżować i spełniać marzenia aaaa no i poznam miłość swojego życia (co też nastąpiło).

Dziś bardzo łatwo można przewidzieć co się wydarzy w takiej komedii romantycznej. Zaskoczenie, sielanka, potem chwila dramatyzmu i happy end. Ale ja do dziś lubię sobie obejrzeć taki film, lubię bardzo wracać do tych ulubionych! W końcu jestem marzycielką i czasami, bez zbędnej analizy lubię obejrzeć coś co jest pozytywne i romantyczne.

Zatem dzisiaj lista filmów, które najlepiej wspominam, które wręcz uwielbiałam i niektóre z nich do dziś często oglądam! :) Myślę, że Wy również! Kolejność przypadkowa, ale skupiłam się żeby były to filmy z okresu: 2001 – 2007.

1. Cinderella Story

„Nigdy nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry” – z całego filmu to ten cytat najbardziej utkwił mi w pamięci! Co zabawne, do dzisiaj się nim inspiruję.

Desktop1

2. Córka Prezydenta

Było ich kilka – filmów o tej tematyce, a nawet takim tytule. Jednak ten z Mandy Moore podobał mi się najbardziej! :)

Desktop2

3. Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Film za każdym razem mnie zachwyca! Oczywiście na początku czytałam książkę i często z przyjaciółkami bawiłyśmy się, że mamy takie magiczne jeansy. Moją ulubioną bohaterką była Lena – marzyłam o takich greckich wakacjach! :)

Desktop14

4.  50 pierwszych randek

Do dziś płaczę na tym filmie jak bóbr!!!

Desktop3

5. Jak stracić chłopaka w 10 dni

Przyznać się, kto szalał na punkcie Matthew? ^^

Desktop5

6. Holiday

Do dziś jeden z ulubionych filmów!!! I myślę, że nie tylko ja tak mam, prawda?

Desktop4

7. Ona to on

Ten film oglądałam chyba z milion razy! A gdy słyszę imię „Sebastian” to przed oczami mam tylko Amandę :)

Desktop6

8. Powiedz TAK

To jedna z takich pierwszych komedii romantycznych, którą zapamiętałam! Film ma jakąś taką przyjemną aurę no i cudna Jennifer Lopez!

Desktop7

9.  Pamiętnik Księżniczki

Desktop10

10. Szansa na sukces

Jako nastolatka lubiłam bardzo filmy, których akcja rozgrywała się w szkole.

Desktop9

11. Książę i ja

Desktop8

12. To właśnie miłość

Do dziś jest to u mnie obowiązkowa pozycja na Święta Bożego Narodzenia! :)

Desktop15-001

13. Wygraj Randkę

Może nie był to jakiś wybitny film, ale fajnie pokazywał, że w miłości to przyjaźń liczy się najbardziej! Właśnie tak go zapamiętałam :)

Desktop11

14. Miłość na zamówienie

Desktop12

15. Szkoła Uczuć

To zdecydowanie nie komedia, ale jeden z najbardziej romantycznych i pięknych filmów! Smutny, wzruszający, ale piękny. A że jest z 2002 roku to po prostu musiałam go tutaj umieścić.

Desktop13

Oczywiście są też starsze komedie romantyczne, które uwielbiam do dziś takie jak Notting Hill, Dirty Dancing, Masz Wiadomość, Uciekająca Panna Młoda i te nowsze jak Listy do Julii, 27 sukienek, Pewnego Razu w Rzymie, Żona na niby i wiele więcej. W tym wpisie skupiłam się jednak na tych moich nastoletnich, młodzieńczych latach, które przywołują same pozytywne wspomnienia.

Dodacie coś od siebie? :)

Do następnego!