Czym jest dla Was noc? Czy to tylko czas snu? Dla mnie zdecydowanie nie, chociaż sen, to również jeden z moich ulubionych aspektów nocy. Niemniej dla mnie ta pora jest magiczna. Od zawsze byłam nocnym markiem. W nocy moje zmysły są bardziej wyczulone, wszystko wydaje się prostsze i pełne emocji. Dlatego dzisiaj 5 powodów, dla których wybieram noc. To zdecydowanie moja pora.

1. Spadające gwiazdy

Ze spadającymi gwiazdami mam dużo magicznych wspomnień z różnych zakątków świata. Wiecie gdzie widziałam najbardziej gwieździste niebo na świecie? W Chorwacji!!! Nigdy nie widziałam tylu gwiazd jednocześnie :) Dlatego tak bardzo lubię wpatrywać się nocą w niebo i szukać spadających gwiazd. Za każdym razem wypowiadam w myślach życzenie i zastanawiam się czy ktoś tak jak ja widział właśnie tę gwiazdę. Jestem romantyczką więc takie rzeczy mają dla mnie ogromną moc! PS wiecie, że właśnie dzisiaj jest noc spadających gwiazd?

IMG_7017

2. Najwięcej procesów regeneracyjnych

To w nocy zachodzi w naszym organizmie najwięcej procesów regeneracyjnych. Dlatego należy wtedy sięgać po kosmetyki, które nam w tej regeneracji pomogą. Pamiętajcie, że kosmetyki na dzień powinny się różnić od tych na noc. Ja od dobrych kilku lat stosuję serum Advanced Night Repair od Estee Lauder, które jest ekspertem nocnej pielęgnacji. Serum wspiera naturalny proces oczyszczania cery i przyspiesza proces regeneracji, który zachodzi podczas snu. Przenika w głąb komórek i pomaga skórze w samoodnowie. Pierwszy efekt widać już po przebudzeniu – skóra jest odżywiona i wypoczęta. A chyba nie ma nic lepszego niż rano spojrzeć w lustro i zobaczyć odżywioną skórę. Serum zmniejsza również oznaki starzenia się. Jest również bardzo wydajne – wystarczy dosłownie odrobina produktu by nanieść go na całą twarz :) Uwielbiam ten produkt, a fakt, że towarzyszy mi już dobrych kilka lat mówi sam za siebie!

Facetune_11-08-2019-00-02-10

Desktop17

3. Największa wydajność

Niektórzy mają tak, że nie potrafią w nocy pracować a ja, nagle, po godzinie 20 dostaję nowe życie. To wtedy jestem najbardziej wydajna, to wtedy powstaje milion pomysłów, to wtedy najczęściej piszę dla Was teksty i to wtedy moja kreatywność osiąga bardzo wysoki poziom. A że mam taki tryb pracy, że mogę sobie pozwolić na pracowanie w nocy, to często właśnie wtedy siadam do komputera i działam!

Desktop18

4. Wszystkie historie są bardziej emocjonujące

Mam wrażenie, że noc wyostrza zmysły, że każda historia  jest jeszcze bardziej wzruszająca, jeszcze bardziej fascynująca i ciekawsza. Dlatego kocham czytać w nocy, uwielbiam, gdy ktoś opowiada mi jakąś historie ze swojego życia, a w dzieciństwie uwielbiałam słuchać bajek (i wcale wtedy nie zasypiałam tylko chciałam ich słuchać cały czas!).

W10B8368

5. Sny!

No i co najważniejsze, gdy już w końcu pójdę spać udaję się do jednej z najpiękniejszych krain czyli do krainy snu. Co prawda jeszcze nie do końca opanowałam technikę świadomego śnienia (nad czym cały czas pracuję), ale i tak kocham swoje sny. Bardzo często je pamiętam i zazwyczaj są bardzo przyjemne :)

A wy, jesteście nocnymi markami? Czy wolicie jednak dzień?

Do następnego!