Ostatnio miałam trochę mniej czasu na czytanie, ale na szczęście udało mi się skończyć książki, które czekały na swoją kolej. Dlatego też dzisiaj przedstawiam Wam książkowych ulubieńców z ostatniego miesiąca. Te wszystkie pozycje są niezwykle wartościowe i wciągają już od pierwszych stron, co nie ukrywajmy nie zdarza się aż tak często. Myślę, że dzisiaj każdy znajdzie tu coś dla siebie. Enjoy!

A Wy, co teraz czytacie?

1. Remigiusz Mróz, Ekspozycja, klik

Nie wiem dlaczego zabrałam się za książki Remigiusza tak późno! Ekspozycję niedawno skończyłam i już pobiegłam po drugą część. Po pierwsze akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Po pierwszych 100 stronach książki mam wrażenie, że już tyle się działo, a to tak naprawdę dopiero początek (niczym dobry film trzymający w napięciu). Po drugie książka jest pisana w sposób lekki i przyjemny dla czytelnika. Po trzecie jest taka „normalna”, wszystko jakby działo się tuż obok nas. Po czwarte zagadka, którą czytelnik chce rozwiązywać razem z bohaterami. A końcówka? Osobiście zbierałam szczękę z podłogi i chciałam czytać dalej i dalej. Powiedziałabym, że to sensacyjny kryminał, który polecam zdecydowanie każdemu!

IMG_0419

2. Raban! O kościele nie z tej ziemi, Mirosław Wlekły, klik

Jakże niesamowita książka! Ja bardzo lubię wszelkie książki na temat różnych religii, ponieważ to niesamowicie otwiera umysł. Ta pozycja, to po części reportaż i opowieść o tym jak powinien wyglądać kościół katolicki. Autor książki zabiera nas w najdalsze zakątki świata po to, by pokazać nam zupełnie inne oblicze kościoła. Jakie? Prawdziwe, szczere, normalne i LUDZKIE! No właśnie… po przeczytaniu tej książki zostaje takie przekonanie, że w dzisiejszych czasach mało tej normalności w kościele, a w końcu przecież właśnie tego potrzebujemy, prawda? Bardzo fajna pozycja. Nie chcę Wam zdradzać za dużo, ale gwarantuję, że już po pierwszych trzech stronach nie będziecie mogli się od niej oderwać.

IMG_0427

3. Świat na TAK!, Robert Caldini, Noah Goldstein, Steve Martin, klik

Robert Caldini – chyba każdy, kto miał styczność z psychologią zna tego pana. Ja uczyłam się o nim na studiach, czytałam jego słynne „Wywieranie wpływu na ludzi” i muszę Wam powiedzieć, że wszystkie jego książki, to ogromna kopalnia inspiracji. To nie jest żaden motywacyjny bełkot, tylko mnóstwo naprawdę wartościowych porad, które pomogą nam polepszyć swoje życie. Świat na TAK, to genialna pozycja zawierająca w sobie krótkie rozdziały (lekcje), z których dowiemy się jak zachowywać się w stosunku do innych ludzi by przekonać ich do swojej racji, jak żyć w zgodzie z innymi i jak czerpać z tego obopólne korzyści. To jednym zdaniem: przewodnik po dzisiejszym świecie!

IMG_0424

4. Simple happy kitchen, Miki Mottes, klik

W końcu! W końcu ktoś w normalny i bardzo zabawny sposób opowiada o diecie roślinnej. Ten ilustrowany przewodnik zabiera nas w podróż po kuchni roślinnej pokazując jak w prosty i łatwy sposób możemy przyrządzać smaczne dania, jak uzupełniać wszystkie potrzebne witaminy, jak zastępować mięso i wiele innych ciekawostek. Powiem Wam szczerze, że miałam okazję przeglądać naprawdę sporo książek na temat diety roślinnej i żadna w tak fajny sposób nie potrafiła tego opisać. Warto przestudiować tę książkę – ja nie ukrywam, że dowiedziałam się z niej naprawdę sporo nowych rzeczy i teraz nasza dieta jest jeszcze bardziej wartościowa i odżywcza (a mięsa takiego jak drób, wieprzowina, wołowina itd. nie jemy już od prawie 2 lat).

IMG_0421

IMG_0418

Do następnego!