Moja przygoda z jogą zaczęła się już dosyć dawno… Ale nie był to stały związek. Zaczynałam, przestawałam, wracałam i tak w kółko. Wszystko się zmieniło gdy poszłam na kurs dla początkujących. I wtedy zrozumiałam o co w tym wszystkim chodzi. I tak – polecam to każdemu. Zanim zaczniemy ćwiczyć jogę w domu polecam wybrać się chociaż na kilka zajęć (oczywiście nie jest to konieczne, bo jeśli chcemy to ogarniemy wszystko w domu. Niemniej takie zajęcia na pewno pomogą nam w tych najważniejszych pierwszych podstawach.). Często słyszę: „Joga nie jest dla mnie, jest nudna”. Nic bardziej mylnego! Gdy poszłam na zajęcia z ashtangi, to po pierwszych kilku pozycjach byłam totalnie wykończona i cała spocona! Pamiętajcie, że joga to nie tylko rozciąganie, to również trening wszystkich partii ciała, to stabilizacja, to siła mięśni, ale też oddychanie, które jest w jodze ogromnie ważne. Dzięki temu możemy zredukować stres, odprężyć się czy dodać energii!

Processed with VSCO with m5 preset

Dlatego też dzisiaj chciałam Wam polecić pięć kanałów na YouTube, z którymi możecie zacząć ćwiczyć jogę. Każdy kanał absolutnie uwielbiam. Sama nie mam aktualnie czasu by uczęszczać na zajęcia więc ćwiczę z poniższymi osobami! :)

A Wy, ćwiczycie jogę? Próbowaliście?

1.Małgorzata Mostowska

Małgosia jest cudowna! Jej przemiły głos i wszystkie wskazówki podczas ćwiczeń sprawiają, że ćwiczy się z nią bardzo dobrze! W dodatku jestem jej ogromnie wdzięczna za programy na kręgosłup – bardzo mi pomagają! :)

2. Natalia Knopek Simplife

Natalię poznałam osobiście. To niesamowicie spokojna, ciepła osoba, z której bije ogromna, dobra energia! Bardzo lubię jej programy treningowe i aktualnie ćwiczę na macie, którą Natalia stworzyła i sprzedaje w swoim sklepie! :)

3. Yoga With Adriene

To właśnie z Adriene ćwiczę najczęściej! Jest genialna i co najważniejsze: każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są programy dla początkujących, dla tych bardziej wymagających, jest trochę o medytacji, ale też znajdziemy u niej wyzwania, które świetnie motywują do systematycznych ćwiczeń!

4. Sarah Beth Yoga

Ten kanał jest moim zdaniem idealny dla osób, które chcą zacząć przygodę z jogą :)

5. Portal Yogi

Na koniec kanał, w którym znajdziecie głównie to, co o jodze warto wiedzieć. Z kanału dowiemy się jak ćwiczyć jogę, ale też poznamy techniki medytacji, dowiemy się dużo o oddechu, czakrach itd. Żeby jednak ćwiczyć to polecam Wam Studio Portal Yogi. Jednak to jak już złapiecie bakcyla! :)

A może już znacie te kanały? Dajcie znać! :)

Do następnego!