Wczoraj wpadłam na pomysł, żeby dodać Wam tutaj post z moim absolutnym TOP 3 wszech czasów: książek, kosmetyków, butów, świec, filmów itd. Zasypaliście mnie jednak tyloma pomysłami na Insta Stories, że postanowiłam podzielić te wpisy. Tym sposobem dzisiaj poznacie moje niezastąpione książki z różnych kategorii. Ciężko było wybrać tylko 3, ale to takie pozycje, które polecam Wam całym sercem, bo wywarły na mnie wrażenie i lubię do nich wracać!

Jestem ciekawa jakie są Wasze typy z danej kategorii! Koniecznie napiszcie w komentarzach! :)

1.Książki motywacyjne

Tutaj chyba nie będzie sporego zaskoczenia! :) Książki, które zostały napisane bardzo dawno temu, ale do dziś mają niesamowitą wartość i są jak najbardziej aktualne. Te trzy pozycje to dla mnie takie „biblie”, które bardzo ukierunkowały moje życie. Pomagają zupełnie inaczej spojrzeć na świat i cieszyć się z życia. To nie jest motywacyjny bełkot – to książki, które każdy powinien przeczytać!

„Jak przestać się martwić i zacząć żyć”, Dale Carnegie

„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, Dale Carnegie

„Potęga Podświadomości”, Joseph Murphy

2. Książki o tematyce górskiej

Trzy niesamowite pozycje. Martyna od zawsze była dla mnie motywacją i uwielbiam jej książkę „Przesunąć horyzont”, która też niesamowicie podnosi na duchu. Jeśli chodzi o książkę Adama Bieleckiego, to bardzo lubię to, że przenosi nas na ośmiotysięczniki i pokazuje ile ma w sobie determinacji i siły do spełniania marzeń. Na koniec piękna książka o ratownikach TOPRu. Wywarła na mnie takie wrażenie, że polecam ją naprawdę każdemu!

„Przesunąć horyzont”, Martyna Wojciechowska

„Spod zamarzniętych powiek”, Adam Bielecki i Dominik Szczepański

„Topr. Żeby inni mogli przeżyć”, Beata Sabała-Zielińska

3. Książki podróżnicze

Przeczytałam mnóstwo książek podróżniczych i naprawdę ciężko było wybrać te absolutne TOP! Na pierwszy ogień książka Cejrowskiego, która była jedną z pierwszych przeczytanych przeze mnie książek o tej tematyce. Cejrowskiego można lubić lub nie, ale jedno trzeba przyznać: genialnie opowiada o podróżach! Ryszard Kapuściński to klasyka. Heban wielbię całym sercem! Na koniec książka Tomka Michniewicza, która zabiera nas w trzy niesamowite podróże.

„Gringo wśród dzikich zwierząt”, Wojciech Cejrowski

„Heban”, Ryszard Kapuściński

„Swoją drogą”, Tomek Michniewicz

4. Powieści

Tutaj nie będę oryginalna. Na początek cała seria Harrego Pottera. Kto mnie śledzi dłużej ten wie, że jestem ogromną fanką Harrego! Następnie „Pachnidło”, które od dobrych kilku lat jest jedną z moich ulubionych książek. „Cień Wiatru” natomiast pojawił się w tym zestawieniu stosunkowo niedawno, ale to chyba jedna z najpiękniejszych książek jaką miałam okazję czytać!

Harry Potter – cała seria! <3 Najukochańsza!!!

„Pachnidło”, Patrick Suskind

„Cień Wiatru”, Carlos Ruiz Zafon

5. Poradniki (lifestyle)

„Elementarz Stylu” od Kasi Tusk, to naprawdę bardzo piękna i rzetelna książka o modzie! Pomogła mi stworzyć swoją bazę w szafie i ukierunkować swój styl! Poradnik mojej koleżanki Natalii Knopek ma w sobie tyle ciepła i dobra, że każdy powinien go przeczytać. Na koniec coś lekkiego i przyjemnego czyli „Atlas Świata”, z którego dowiemy się jaki patent na szczęście mają przedstawiciele różnych państw.

„Atlas szczęścia”, Helen Russell

„Miej umiar”, Natalia Knopek

„Elementarz Stylu”, Katarzyna Tusk

6. Kryminały

Agatha Chrisite, to moja ulubiona autorka kryminałów. „I nie było już nikogo” czytałam jak byłam nastolatką i do dziś pamiętam z niej praktycznie wszystko! Morderstwo w Orient Expressie, to również piękny klasyk. Zresztą jeżeli nie mieliście okazji, to koniecznie poczytajcie kryminały Agathy. Do tego zestawienia trafiła też pozycja Cobena: „Już mnie nie oszukasz” – trzyma w napięciu :)

„I nie było już nikogo”, Agatha Christie

„Już mnie nie oszukasz”, Harlan Coben

„Morderstwo w Orient Expressie”, Agatha Christie

7. Pozostałe

Na koniec 3 książki, które polecam Wam z całego serca! Nie wrzuciłam ich do żadnej konkretnej kategorii, chociaż mogłabym: do motywacji, do podróży itd., ale chciałam po prostu polecić Wam je tak dodatkowo i trochę poza tymi kategoriami. „Człowiek o 24 twarzach”, to niesamowita pozycja, która przeraża, ale i pokazuje do czego zdolny jest mózg człowieka. Marek Kamiński zdobył Biegun i pokazuje nam, że każdy może go zdobyć :) Na koniec mój ulubiony, niesamowicie inspirujący album. Przedstawia krótkie historie przypadkowo spotkanych ludzi – coś pięknego!

„Człowiek o 24 twarzach”, Daniel Keyes

„Odkryj, że biegun nosisz w sobie”, Marek Kamiński

„Ludzie Nowego Jorku: historie”, Brandon Stanton

Jeśli chcecie przeczytać sobie krótkie recenzje tych książek, to wystarczy, że w okienku „Szukaj” na głównej stronie bloga wpiszecie dany tytuł. Większość pozycji została przeze mnie opisana w książkowych postach :)

Do następnego!