W końcu nadeszły… długie, jesienne wieczory. Szybciej robi się ciemno, a nasze humory pozostawiają wiele do życzenia. Jak sobie z tym radzić? Co robić, gdy wracamy do domu, a za oknem deszcz i chlapa? Poniżej 10 propozycji! Dorzucajcie też swoje pomysły :) Enjoy!

I. Świece zapachowe

Nie ma dla mnie nic lepszego niż zapachy, które przenoszą nas w różne miejsca. Osobiście jestem wielką fanką wosków Yankee Candle i Kringle Candle. Są niesamowicie intensywne i trwałe. Nie ma dnia, żeby któryś z zapachów nie unosił się w domu. Cynamon, który od razu zwiastuje nadchodzące święta, a może morska bryza, która cofnie nas do lata i wakacji?

Processed with VSCO with c3 preset

II. Domowe SPA

Jesienny wieczór, to idealny moment, aby zadbać trochę o kondycję swojej skóry. Maseczka, peeling, domowa mikrodermabrazja, a może aromatyczna kąpiel w olejkach eterycznych? Wybierzcie sobie wieczór, który poświęcicie tylko dla siebie :)

Processed with VSCO with c3 preset

III. Zdjęcia i albumy

Jesień, to dobry czas, aby wreszcie zrobić porządek w zdjęciach! Ja nadal jestem wierną fanką albumów i fotoksiążek. Nie zwlekajcie – usiądźcie nad zdjęciami z wakacji i stwórzcie piękną książkę wspomnień.

Processed with VSCO with c3 preset

IV. Planszówki

Czy jest lepszy sposób na jesienny wieczór niż gra w planszówki? Zaangażujcie męża, mamę, tatę, siostrę, babcię albo sąsiadów i spędźcie miło czas. :)

Processed with VSCO with c3 preset

Processed with VSCO with c3 preset

V. Porządki

Jesień, to dobry czas, żeby zrobić generalne porządki! Zrób porządek w szufladach, przegląd ubrań, kosmetyków czy wymianę rzeczy z letnich na zimowe :)

4

Processed with VSCO with c3 preset

VI. Kurs języka

Gdy żadna z powyższych propozycji Wam się nie spodoba, to może warto odświeżyć sobie kilka słówek? A może by tak podjąć się nauki nowego języka? Moim postanowieniem na jesień i zimę jest podstawowy kurs Chorwackiego! :) Ja już zaczęłam, a Ty?

Processed with VSCO with c3 preset

VII. Książki

Jesienią szczególnie sięgam po motywacyjne pozycje, które podnoszą mnie na duchu, gdy za oknem już piąty dzień z rzędu pada. Natomiast książki podróżnicze przenoszą mnie w egzotyczne i słoneczne klimaty. Można też zaplanować jakąś podróż na wiosnę! Sięgnę jeszcze po przewodnik i mapę – a nóż wpadnie mi do głowy jakiś pomysł :)

Processed with VSCO with c3 preset

VIII. Ćwiczenia

Wbrew pozorom jesień, to najlepszy czas, aby zacząć ćwiczyć. Nie ważne czy ćwiczysz na siłowni czy w domu. Po prostu zrób ten pierwszy krok, a zobaczysz, że jesienne wieczory wcale nie muszą być długie i nudne. Endorfiny nie pozwolą nam popaść w jesienną chandrę! Nie ważne jaką formę aktywności wybierasz! :)

Processed with VSCO with c3 preset

IX. Playlista na każdą okazję

Jesień, to też dobry moment na to, aby stworzyć swoją ulubioną playliste. Ba! Nawet dwie, trzy, albo… piętnaście. Do samochodu na długie trasy, do ćwiczeń, na imprezę itd.

Processed with VSCO with c3 preset

X. Filmy i seriale

Kiedy nadrobić zaległości filmowe i serialowe jak nie podczas długich, jesiennych wieczorów?! To najlepsza pora roku na herbatę z cytryną, koc i ulubiony serial, prawda? :)

Processed with VSCO with c3 preset

Właśnie do głowy wpadły mi kolejne pomysły:

XI. Ciasto!

A może by tak upiec ciasto? Aromat pieczonych jabłek unoszący się w całym domu? Jestem na TAK!

XII. DIY

Na pewno jest w Waszym domu rzecz, którą można odnowić, nadać jej nowe życie. Osobiście chyba przemaluję czarną skrzynkę na biało i przerobię ją na dekorację w sypialni.

XIII. Ten punkt należy do WAS!

Do następnego!