Dzisiaj czas na trzecią już odsłonę faktów na temat mojej osoby. Na początku pojawiły się takie podstawowe (klik), potem już bardziej szczegółowe (klik) i dzisiaj przyszedł czas na nowe…. 11 faktów! Po przeczytaniu tego wpisu stwórzcie listę na temat swojej osoby – zobaczycie ile przy tym frajdy i kreatywnego myślenia. To co, gotowi? Enjoy!

1. Stresują mnie loty

Nie boję się latać, ale stresuje mnie ta cała procedura. Zawsze trzeba być wcześniej na lotnisku, potem kontrola bezpieczeństwa i potem znowu czekanie. Gdy już wsiadam do samolotu jest ok. Mimo, że należę do tych osób, które słyszą każdy szelest, każde puknięcie ( i wtedy zastanawiam się czy wszystko w samolocie działa jak należy), to samego latania się nie boję ^^

Desktop7

2. Kocham naturę

To, że kocham kontakt z przyrodą wie chyba każdy, kto śledzi mojego bloga :) Gdybym miała wybierać: miasto czy przyroda? Wybór jest oczywisty. Uwielbiam ubierać się elegancko, zakładać szpilki i malować usta na czerwono, ale jeszcze bardziej kocham chodzić w dresie, siedzieć na pomoście, podziwiać zachód słońca, odwiedzać miejsca, które zostały stworzone przez matkę naturę – to w 100% ja! Moje małe marzenie, to dom w lesie, nad jeziorem!

Desktop8

3. Uwielbiam drzemki

Włoski styl życia, to zdecydowanie styl jaki by mi odpowiadał. Popołudniowa sjesta, to coś co uwielbiam praktykować ^^ Czasami drzemki kończą się dłuższym spaniem, ale nic na to nie poradzę – po prostu uwielbiam spać!

4. Uwielbiam robić porządki

Nie jestem pedantem, ale jak już zabiorę się za porządki, to na totalny błysk. Czasami olśni mnie o 20:00 na wieczór i zabieram się np. za przegląd szafy. Jak już się zabieram, to nie odpuszczam :)

Desktop9

5. Nie lubię miejsc z dużą ilością ludzi

Nie lubię miejsc, w których jest tłok. Często staramy się unikać typowo turystycznych miejsc, unikamy wielkich wydarzeń (czasami robiąc oczywiście wyjątki np. koncerty), nie lubię klubów czy wielkich imprez okolicznościowych. Generalnie wolę kameralne miejsca, gdzie jest cisza i spokój.

18664165_1521711621235327_7263330923444582784_n

6. Dzień bez herbaty, to dzień stracony

Kawę piję bardzo sporadycznie (najczęściej latte, albo espresso). Moim uzależnieniem jest jednak….herbata! Najlepiej klasyczna, z cytryną! Koniecznie do śniadania i do kolacji. Może jedna też w ciągu dnia, no dobrze – dwie, albo chociaż pięć ^^ Najlepiej smakują jesienią i zimą! Kto też tak ma? :)

15697425_1337156043024220_1135229289985279537_n

7. Nigdy nie byłam na żadnej diecie

Nigdy nie byłam na konkretnej, rozpisanej diecie. Uwielbiam jeść! Ostatnio próbowaliśmy z Radkiem wybrać co wolimy: jeść czy spać ^^ Ciężko było zdecydować. Staram się zdrowo odżywiać, ale wiadomo, że różnie z tym bywa. W genach, po rodzicach odziedziczyłam dobrą przemianę materii, dlatego ciesze się, że mogę próbować różnych specjałów. Ograniczam jednak bardzo niezdrowe jedzenie (fast foody, słodycze czy chipsy – których nie jadałam chyba z 3 lata!).

8. Nigdy nie chodziłam po wysokich górach, ale jeździłam dużo na nartach

Nie jestem wielką fanką gór jeśli chodzi o wspinaczki. Uwielbiam patrzeć na góry, uwielbiam ich klimat, ale nigdy nie ciągnęło mnie do tego, aby się wspinać. Uwielbiałam za to jeździć na nartach (czas przeszły, bo już daaaawno nie jeździłam). Na narty wybieraliśmy się z rodzicami w bardzo wysokie góry, bo w Alpy. I to mi się podobało :)

ISCHGL

9. Zawsze gdy śpię, to zabieram mężowi kołdrę i muszę mieć pełno poduszek

Mąż się śmieje, ze powinniśmy mieć przynajmniej 10 jaśków w łóżku ^^ A dwie kołdry? No way! Pod jedną lepiej! :)

21728460_1657936440946177_5002029311694963927_n

10. Jestem punktualna (aż za!)

Nienawidzę się spóźniać. Dostaję szału jeżeli mam się spóźnić nawet 5 minut. Zawsze wolę być przed czasem i często jeżeli jadę na jakieś spotkanie, to wychodzę z domu nawet wcześniej niż powinnam. Nie lubię też jak ktoś się spóźnia. Wiecie… czas to pieniądz ^^ a jak ktoś przychodzi na spotkanie 15 minut przed czasem, to potem się denerwuje, że jest już 5 po, a drugiej osoby nie ma (z przymrużeniem oka oczywiście). Niemniej jest mi z tym dobrze. Lubię być punktualna :)

11. Od zawsze lubiłam pomagać innym

Też tak macie, że chcielibyście uratować cały świat? To cecha, która z jednej strony trochę ciąży, ponieważ niestety nie zawsze powinniśmy brać na swoje barki problemów innych. Z drugiej strony wychodzę jednak z założenia, że jeśli możemy komuś pomóc, sprawić, że się uśmiechnie, to zawsze trzeba chociaż próbować. Pamiętam pewną sytuację z dzieciństwa, jak postawiłam w drzwiach swojego pokoju taboret. Na taborecie znalazły się takie małe zabawki ze słodyczy, szklane małe kulki i kilka innych drobnych przedmiotów. W domu oznajmiłam, że otworzyłam sklep i namówiłam rodziców i dziadków, aby kupili coś ode mnie. Po jakimś czasie, poprosiłam Tatę, aby zawiózł mnie do schroniska, bo te uzbierane pieniążki chciałam właśnie przeznaczyć na psiaki. Tak mocno zapadło mi to wydarzenie w głowie, że do dziś na samą myśl się uśmiecham. Nie ważne ile uzbierałam wtedy pieniędzy, ważne, że mogłam pomóc. Do dzisiaj jeżeli tylko jestem w stanie pomóc, robię to. Bo warto pomagać! <3

bb7eefff7eec8fd143ff8cc91cd44068

Uffff…. To by było na tyle! Poznaliście kolejne fakty na temat mojej osoby – to co, o których wiedzieliście? Podzielcie się też w komentarzu swoimi interesującymi zachowaniami i faktami ze swojego życia! :)

Do następnego!