Przyszedł czas na kontynuowanie serii z polecanymi przez nas serialami. W ostatnim czasie obejrzeliśmy naprawdę sporo interesujących propozycji, a od kilku dni przepadliśmy na dobre… Dlatego też dzisiaj polecam Wam 6 seriali i myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie! :) Enjoy!

Polecajcie w komentarzach to, co Wy aktualnie oglądacie! Fajnie się zainspirować i dopisać do listy kolejne seriale do obejrzenia! :)

1.Homeland

Nie wiem jakim cudem nie trafiliśmy na niego wcześniej (zwłaszcza, że pierwszy sezon był w 2011 roku!). Serial porusza tematykę terroryzmu, więc już w ogóle nie rozumiem dlaczego tak późno go odkryłam. Dziś serial ma 7 sezonów i za chwilę ma wyjść ostatni. Niech Was jednak nie zniechęci ilość sezonów! My aktualnie jesteśmy w połowie trzeciego i… nie możemy się oderwać. Przepadliśmy na dobre! Od kilku dni oglądamy go praktycznie non stop.

To sensacyjna propozycja, która zdecydowanie trzyma w napięciu. Porusza przede wszystkim wątek terroryzmu, walki z nim, wątek polityczny, pokazuje jak działają służby specjalne zwłaszcza CIA itd. To serial bardzo na czasie. Zaczyna się od tego, że agentka CIA tropi groźnego terrorystę i uważa, że amerykański jeniec, który został odnaleziony po 8 latach został zwerbowany przez terrorystów. I tutaj zaczyna nam się cała historia. Główna bohaterka – Carrie, to zdecydowanie postać warta uwagi! Czasami totalnie działa mi na nerwy, ale… bardzo szybko naprawia swój wizerunek w moich oczach :) Gwarantuję, że nie sposób się z nią nudzić. Bardzo polubiłam tez pobocznych bohaterów, poboczne wątki, a sama fabuła jest naprawdę bardzo dobra.

Po Grze o Tron i Casa De Papel dawno nie byłam tak wkręcona w serial. Zatem na ten moment, po prawie trzech sezonach bardzo polecam! :)

2. Mesjasz

O Mesjaszu było głośno, a to za sprawą przedstawicieli religijnych, którzy uważali, że ten serial może podważyć wiarę. Czy tak jest? Zacznijmy od początku… Mesjasz na pewno nie będzie sensacyjnym serialem, który Was wciągnie na tyle, że będziecie chcieli go oglądać dzień i noc. To taki socjologiczny, psychologiczny serial, który porusza problemy dzisiejszego świata. I powiem Wam szczerze, że mnie bardzo zainteresował. Po pierwsze mówi nam co prawdopodobnie by się stało, gdyby dziś pojawiła się osoba, która ogłosiłaby się zbawicielem. Po drugie pokazuje jak powstają różne doktryny, wierzenia, jak można manipulować ludźmi. Po trzecie przedstawia jak działają służby specjalne, a to jest naprawdę bardzo interesujące. Porusza też tematykę polityki, wiary, uchodźców. Twórcy serialu sprawiają, że sami czujemy się jak pokazywani tam ludzie: nie do końca wiemy o co chodzi. Z jednej strony uważamy Mesjasza za oszusta, z drugiej zaś są momenty, gdy zaczynamy mu wierzyć. Bardzo dobra gra aktorska (zwłaszcza głównych bohaterów) i ciekawe zdjęcia. Czy serial podważa wiarę? Nie… raczej po prostu pokazuję różne jej oblicza. Sama końcówka serialu jest otwarta… pozostawia wiele pytań. Zatem czekamy na drugi sezon! :)

3. Niewiarygodne

To serial oparty na faktach. Wszystkie historie, które mają w sobie zalążek prawdy działają na mnie bardzo emocjonalnie. Tutaj temat jest ciężki, bo nawiązuje do seryjnego gwałciciela. Jednak to nie on odgrywa główną rolę. Bohaterkami serialu są kobiety. Siła kobiet. Ich walka z codziennością. W serialu w bardzo interesujący, ale i szokujący sposób przedstawione są różnice w procedurach policyjnych prowadzonych przez kobietę, a mężczyznę. Teoretycznie nie powinny się one różnic, a jednak… Momentami też oglądając ten serial nie mogłam uwierzyć jak mogło dojść do tego, co tam się wydarzyło. To wręcz niewiarygodne i stąd właśnie nazwa serialu. O czym dokładnie mówię? Nie chcę Wam spojlerować, więc po prostu obejrzyjcie serial. Nie można powiedzieć, że to fajny serial, bo taka tematyka nigdy nie jest lekka i przyjemna. Jest ciężki, ale zdecydowanie warto go zobaczyć.

4. Ruchome Piaski

Ten mini serial (ma tylko 6 odcinków) wciąga już od pierwszej minuty. To skandynawski dramat i kryminał w jednym. Zaczyna się od tego, że poznajemy główną bohaterkę – Maję. Znajduje się w klasie, jest cała zakrwawiona i jako jedyna, żyje. Co się stało? Czy i dlaczego Maja chwyciła za broń? Tego dowiadujemy się w kolejnych odcinkach podczas procesu. Poznajemy historię dziewczyny i innych bohaterów (nastolatków ze szkoły). Serial porusza kwestię toksycznych relacji w rodzinie, tego jak takie relacje wpływają na psychikę. Porusza też temat ksenofobii, nadużywania narkotyków, dosyć liberalnych poglądów. Serial nas bardzo wciągnął, ale jest dosyć specyficzny. Mam nadzieję, że zrozumiecie jeśli powiem, że to typowa skandynawska produkcja? :) Niemniej bardzo Wam polecam – wszystkie sześć odcinków obejrzycie z zaciekawieniem. Końcówka? Dajcie znać, bo ja chyba spodziewałam się czegoś innego.

5. Wiedźmin

Nie byliśmy nigdy wielkimi fanami Wiedźmina, ale… jesteśmy wielkimi fanami takiej tematyki. Lubimy wszelkie filmy fantasy, zatem byliśmy bardzo ciekawi co takiego czeka na nas w tym serialu. Już pierwszego dnia premiery obejrzeliśmy kilka odcinków i… nie zawiedliśmy się! Po pierwsze świetne zdjęcia, po drugie bardzo dobra charakteryzacja. Radkowi bardzo podobały się efekty walki zaciągnięte z gry, a ja byłam zachwycona muzyką! Henry Cavill naszym zdaniem świetnie odegrał główną rolę! I może serial nie jest naszym zdaniem najwybitniejszym serialem jaki obejrzeliśmy, to zdecydowanie bardzo polecamy go obejrzeć. Chcę zaznaczyć, że nie czytaliśmy książek, graliśmy tylko w grę zatem takie osoby (które nie czytały książki) jak najbardziej odnajdą się w serialu.

6. Ty 2

Na drugi sezon serialu „You” czekaliśmy z ogromną niecierpliwością! Pierwszy sezon bardzo nam się podobał i mieliśmy spore oczekiwania wobec kolejnego. Niestety… ja czuję lekkie rozczarowanie. Pierwsze odcinki bardzo mi się dłużyły i generalnie mało się działo. Od 6 odcinka zaczęłam się dopiero wkręcać, a tu zaraz koniec! Mam wrażenie, że twórcy poszli trochę na łatwiznę: końcówka była dosyć przewidywalna jak i w sumie cały sezon. Niemniej, nie powiem że był zły. Ja po prostu spodziewałam się czegoś więcej, ale w ostatecznym rozrachunku polecam go obejrzeć :)

Do następnego!