Dzisiaj czas na moich książkowych ulubieńców z ostatniego miesiąca! Tym razem chciałabym Wam polecić cztery totalnie motywujące i bardzo interesujące pozycje. Wszystkie te książki bardzo mnie zaciekawiły i każda jest na swój sposób piękna! Przekonajcie się sami…!

A Wy, co aktualnie czytacie? :)

1.Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat, Elisabeth Revol, klik

Styczeń 2018 rok. Chyba wszyscy żyli wtedy wydarzeniami na Nandze. Tomek Mackiewicz, Elisabeth Revol, akcja ratunkowa ekipy spod K2. Co tak naprawdę się wtedy wydarzyło? Elisabeth Revol zdradza wszelkie szczegóły i opowiada o niezwykłej sile przetrwania, ale też zadaje bardzo ciężkie pytania, na które nie ma odpowiedzi. Zdaję sobię sprawę, że sporo osób może jej wierzyć lub nie. Ale ja zawsze powtarzam, że NIKT, kto nie był wysoko w górach w podobnej sytuacji nie ma prawa oceniać i podważać tej wersji. Przyznam się Wam szczerze, że ja rok temu pod masywem Mount Blanc przekonałam się jak cieżko potrafi być w górach. Co to znaczy, gdy dopada Cię wysokość. Moje przeżycia to pikuś, ale jeśli mi było tak ciężko, to tylko mogę sobie wyobrazić co przeżyła Elisabeth na wysokości powyżej 7000 m., bez dodatkowego tlenu, bez picia, jedzenia, z odmrożonymi palcami…

Dlatego bardzo Wam polecam książkę. Czyta się ją bardzo szybko – przeczytałam ją w jeden wieczór. Prosta i przejrzysta. Wzruszająca i poruszająca. Piękna i śmiało można powiedzieć, że po części jest to hołd dla Tomka Mackiewicza (i terapia dla Elisabeth). Zatem jeśli szukacie czegoś na wieczór, to bardzo polecam Wam opowieść z Nangi.

2. Jak rozmawiać z nieznajomymi. Co powinniśmy wiedzieć o ludziach, o których nic nie wiemy., Malcolm Gladwell, klik

Ależ to interesująca pozycja! Na początku autor opowiada nam różne, trochę niezwiązane ze sobą historie, które dopiero potem łączą się w całość. Na początku zostają nam przedstawione historie znanych i nieznanych osób, których rozmowy nie do końca potoczyły się tak jak powinny. Te opowieści są bardzo interesujące. Dowiadujemy się jak toczyły się rozmowy z Hitlerem, poznajemy historie Amerykanki, która została niewinnie oskarżona o morderstwo, a także dowiadujemy się sporo o kubańskim wywiadzie i jeszcze kilka innych opowieści. To wszystko ma na celu (już później) pokazać nam błędy poznawcze w rozmowie, pokazać nam jak rozpoznać samobójce, pedofila, jak rozmawiać z różnymi ludźmi, czym się kierować itd. Niesamowicie interesująca i przyjemna pozycja, którą bardzo szybko się czyta!

3. Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem, Dale Carnegie, klik

To kolejna ksiażka autora mojej „bibli” czyli „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”. Powiem Wam, że ta pozycja pozwala nam lepiej zrozumieć samego siebie. Moim zdaniem jest jak najbardziej warta uwagi. Książka podzielona jest na 5 części i każda obejmuje inne zagadnienie: czego pragniemy, jak dbać o siebie, jak radzić sobie z innymi, jest trochę o umiejętnościach personalnych i o trudnościach życiowych. W środku znajdziemy różne „zadania”, „testy”, które warto wykonać, by poznać siebie, swoje pragnienia. To wszystko przedstawione w prosty, jasny sposób – tak jak Dale Carnegie lubi. Dla mnie to kolejny dobry poradnik, który pomoże Wam zacząć cieszyć się każdym dniem. Bo w końcu trzeba się przestać martwić i zacząć żyć!!! :) Jeżeli jesteście zatem po lekturze mojej ukochanej książki, to teraz sięgnijcie po tę. Pomoże Wam jeszcze lepiej zrozumieć siebie i otaczający Was świat :)

4. Miłość. Ścieżki do wolności, Agnieszka Maciąg, klik

Na koniec coś bardzo lekkiego i pięknego. Uwielbiam Agnieszkę Maciąg. To dla mnie spełniona, pełna niesamowitej energii kobieta. Uwielbiam też jej książki, które mają w sobie taki spokój i ciepło. Ta pozycja jest bardzo lekka i przyjemna – czyta się bardzo szybko. Agnieszka Maciąg opisuje w niej historie swojego życia (zatem jest tu sporo prywatności), ale też pokazuje jak pokochać siebie, jak walczyć z przeciwnościami. Pokazuje, że warto szukać, zaglądać wgłąb siebie, ustalać priorytety. Mnie ta książka bardzo motywuje. Jest spokojna, opowiada o dobrych i złych doświadczeniach, ale pokazuje, że zawsze trzeba podchodzić do wszystkiego z optymizmem. To taka książka, której nie musimy czytać ciągiem. Możemy przeczytać rozdział, odłożyć ją i po jakimś czasie do niej wrócić. Plusem jest też piękna szata graficzna. Bardzo polecam jeśli macie ochotę na piękną przygodę! :)

Do następnego!