Czas na kolejny wpis z serii TOP 3! Dzisiaj skupimy się trochę na wnętrzach, a dokładniej na dodatkach w naszym domu! Mamy takie swoje klasyki wszech czasów, które kupujemy praktycznie cały czas. Mam tu na myśli: świece zapachowe, dyfuzory, dodatki do domu, „roślinki” czy kadzidełka. Teraz, gdy mamy więcej czasu na siedzenie w domu doceniam te wszystkie rzeczy podwójnie. Zresztą, kocham naszą przestrzeń i uważam, że duszę domu (oprócz oczywiście mieszkańców) tworzą też wszelkiego rodzaju dodatki, zapachy itd. Poznajcie zatem naszych domowych ulubieńców!

1.Świece

Uwielbiam świece zapachowe! Nie ma dnia byśmy nie zapalili jakiejś świeczki. Testujemy najróżniejsze marki, co rusz kupujemy coś nowego, ale… są takie trzy zapachy, które absolutnie uwielbiam i zawsze je kupuję!

I. Yankee Candle, Angel’s Wings, klik

Absolutnie przepiękny, słodkawy, ale intensywny zapach. Rozprzestrzenia się po całym domu!

To ten po prawej :)

II. Ava&May, Kerala (Indie), klik

Delikatny, subtelny, piękny… Idealny do sypialni! :) W dodatku świece mają wosk sojowy, dzięki czemu są o wiele trwalsze niż te standardowe!

III. Wood Wick, Black Cherry, klik

Niesamowicie intensywny i piękny zapach wiśni. Po rozpaleniu czuć go w całym domu! :)

2. Dyfuzory zapachowe

Ja naprawdę mam bzika na punkcie zapachów! Prawie w każdym pomieszczeniu mamy dyfuzor zapachowy! Trzy ulubione?

I. Ava&May, Santorini (Grecja), klik

Idealny do takich pomieszczeń jak: sypialnia, łazienka.

II. Zara Home, Black Vanilla, klik

Idealny do salonu, biura.

III. Jo Malone, Lime Basil & Mandarin

Absolutnie ulubiony. Niestety… bardzo drogi. Wcześniej nie mogłam znaleźć żadnego dyfuzora, który sprawdzałby się w naszej strefie dziennej (czyli na taki większy metraż). Ten jest idealny. Zapach czuć na całej powierzchni i rzeczywiście… dyfuzor (tak jak zapewnia producent) starcza na pół roku! :)

3. Kadzidła

Kadzidełka, to kolejna rzecz, którą bardzo często rozpalamy w domu i to nie tylko podczas medytacji czy jogi!

I. Biała szałwia, klik

Akurat na nią czekam, bo mi się skończyła. Biała szałwia oczyszcza przestrzeń z negatywnej energii, ale również oczyszcza powietrze, ma właściwości aromaterapeutyczne jak i zdrowotne!

2. Palo Santo, klik

Palo Santo, to święte drzewo z Ameryki Południowej. Również oczyszcza z negatywnej energii, z negatywnych myśli, ale także działa uspokajająco, oczyszcza powietrze (tak jak biała szałwia) i działa przeciwzapalnie. Codziennie rano palimy właśnie białą szałwię lub palo santo.

3. Kadzidło aloes, klik

Uwielbiam aloesowe kadzidła! Pięknie pachną, palą się 30-40 minut, a zapach jeszcze długo utrzymuje się w całym domu. Cudowne do medytacji i jogi, ale też jako zapach do domu :)

4. Roślinki

Jako, że dotychczas sporo wyjeżdżaliśmy nie mogliśmy mieć zbyt dużo żywych kwiatów w domu (oprócz naszych dwóch niezniszczalnych storczyków, które chyba przyzwyczaiły się do naszego stylu życia ^^). Wiosną i latem, jak jesteśmy w domu kupujemy świeże kwiaty: dużo eukaliptusa, goździki, polne kwiaty. Jednak mamy też takie sprawdzone roślinki, które cały rok ożywiają nasza przestrzeń. Są to:

I. Trawy pampasowe (Uwielbiam! Nie dość, że same w sobie są piękne, to jeszcze są niesamowitą dekoracją wnętrz! Mamy je w salonie, sypialni, a nawet w łazience!).

II. Sztuczne gałązki z IKEA (jak na sztuczne, to wyglądają naprawdę pięknie! Bardzo Wam polecam.)

III. Sukulenty (aktualnie mamy dwa i wielbię je całym sercem! Nie wymagają dużo, więc są idealnymi sprzymierzeńcami każdego podróżnika ^^)

5. Sklepy z dodatkami do domu, w których najczęściej robimy zakupy

Uwielbiam ciepłe, przytulne wnętrza. Nie lubię się zagracać, ale lubię dodatki, które wypełniają w ten sposób przestrzeń. Mam takie trzy sklepy, w których ZAWSZE kupię coś dla naszego domu. Znajdziemy tam sporo klasycznych produktów, ale też dodatki w stylu boho i mnóstwo beżowego koloru, który po prostu kocham! Często pytacie skąd jest nasz dywan, skąd są krzesła, skąd wazony, poduszki, koce – zawsze przewija się nazwa jednego z tych trzech sklepów:

ZARA HOME, WESTWING, HOMLA.

Uwielbiam i wiecie co… w sumie nasz cały dom jest udekorowany praktycznie tymi markami ^^

Do następnego!