Od 6 tygodni nie opuściłam ani jednego dnia jeśli chodzi o praktykę jogi! Jestem z siebie taka dumna! W dodatku sięgnęłam też po książki pogłębiające wiedzę na temat jogi – te, polecę Wam w przyszłym tygodniu jak dokończę ostatnią pozycję.

Pomyślałam sobie, że zrobię taki cykl polecajek o jodze. Na pierwszy ogień 5 ulubionych programów Gosi Mostowskiej – bo to z nią aktualnie ćwiczę :) Uwielbiam ćwiczyć z Gosią, jej programy są dla mnie absolutnie wspaniałe: nie za trudne, ale też nie za łatwe. W dodatku ten jej przemiły głos!

Te programy, które znajdziecie poniżej pięknie wzmacniają całe ciało. Praktyka jogi, którą Wam dzisiaj polecam sprawi, że Wasze ciało się wysmukli, mięśnie uwidocznią, całe ciało nabierze siły, poprawi się Wasza postawa, ale przede wszystkim… będziecie się lepiej czuć! Te krótkie programy treningowe można sobie łączyć w dowolny sposób (Gosia na swoim kanale ma mnóstwo filmików), lub też praktykować pojedynczo jak np. 13 minut porannej jogi na przebudzenie.

Ostatnio uwielbiam te bardziej dynamiczne praktyki i uwaga… jeśli ktoś myśli, że joga jest nudna, prosta i lekka, to nich podejmie wyzwanie i wykona moje pierwsze trzy propozycje :)

Ćwiczycie jogę? A może to Wy jesteście w stanie polecić mi jakieś programy na YouTube? :)

1.Power Joga na Płaski Brzuch i Boczki, klik

Pamiętajcie, że oprócz tego, że jest to joga na płaski brzuch i boczki, to te ćwiczenia również pięknie wzmacniają całe ciało, a nie tylko te poszczególne partie. Przyznam się Wam, że ten program sprawia mi trochę trudności, ale absolutnie go uwielbiam!

2. Joga na Nogi i Pośladki – Power Vinyasa Flow, klik

Zarówno powyższy program jak i ten sprawią, że trochę się namęczycie i na pewno nie powiecie, że joga jest nudna. Niemniej po praktyce od razu poczujecie mięśnie, a po kilku tygodniach zauważycie spore efekty w wyglądzie swojego ciała (przynajmniej ja widzę). Dla mnie ten program jest również niesamowicie oczyszczający i mimo wszystko odprężający!

3. Rozciąganie nóg <3 Joga na Smukłe i Długie Nogi, klik

I jeszcze jedno „wyzwanie” :) Mi bardzo zależy na wzmocnieniu ciała, równowadze, rozciągnięciu i ładnej postawie, a ta praktyka zdecydowanie nam w tym pomoże!

4. Joga na Okrągłe Plecy – Piękna Postawa Ciała w 20 minut, klik

Nie wiem czy wiecie, ale joga ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup! Jeżeli się garbicie, to polecam Wam ten program. To tylko 20 minut w ciągu dnia, a gwarantuję, że Wasza postawa po kilku razach się poprawi, ale co najważniejsze poczujecie też ulgę w kręgosłupie jeśli np. dużo siedzicie przed komputerem czy telefonem. Ja bardzo lubię wszystkie programy Gosi na kręgosłup. Sama mam problem z odcinkiem lędźwiowym, dlatego często praktykuje właśnie jogę na kręgosłup. Przemycę Wam tu jeszcze jeden ulubiony program – klik :)

5. Poranna Joga na Rozruszanie i Dobry Nastrój – Vinyasa Flow, klik

Na koniec coś bardzo przyjemnego czyli joga na rozbudzenie. To tylko 13 minut, na które każdy znajdzie rano czas. Gwarantuję, że po tej praktyce poczujecie się pełni sił i gotowi do działania! :)

Do następnego!