Nie wiem dlaczego tak późno zaczęliśmy słuchać podcastów! W sumie to zaczęliśmy ich słuchać dokładnie 20 września, gdy ruszyliśmy w trasę do Austrii. To genialna forma spędzania czasu w samochodzie (ale też w drodze do pracy, podczas biegania, czy podczas relaksu w niedzielne popołudnie). Godziny lecą jak szalone, a możesz posłuchać czegoś zabawnego, interesującego i poszerzającego wiedzę. No dobrze, zdaje sobie sprawę, że może nie każdy wie czym jest podcast….

Podcast, to seria odcinków, gdzie dana osoba dzieli się swoją wiedzą. Mogą to być wywiady z ekspertami z danej dziedziny, może to być monolog osoby, która prowadzi audycję. No właśnie, bo podcast, to ogólnie taka audycja radiowa przez internet. Istnieje cała masa tematów: biznesowe, podróżnicze, kryminalne, sportowe, motoryzacyjne, lifestylowe itd. My dopiero wkraczamy w ten świat, ale mamy już 5 ulubionych, którymi chcę się z Wami podzielić.

Podcastów słuchamy w aplikacji Spotify, ale każde konto, które Wam tu polecam znajdziecie też na YouTubie. Zatem bez problemu będziecie mieć do nich dostęp.

PS Jeśli znacie fajne podcasty, to koniecznie polecajcie!!! :) Te, które Wam polecamy są dosyć popularne, ale naprawdę warte uwagi. Czekam na Wasze propozycje.

1.Dział zagraniczny

Podobno najlepsze zostawia się na koniec, ale ja wrzucam Wam mój absolutnie ulubiony kanał na start! Dział zagraniczny, to niesamowicie interesująca seria podcastów, które wciągają od pierwszej sekundy! Maciej porusza tematy dotyczące różnych miejsc na świecie, o których często nie ma się zielonego pojęcia. Obowiązkowo posłuchajcie podcastu: „Kiedy turystyka przekracza etyczne granice” – naprawdę otwiera oczy. Jeśli myślicie, że jesteście świadomymi turystami, to zapewniam, że nie jesteście. Ja sama dowiedziałam się wielu rzeczy. Ponadto możecie posłuchać o mafii we Włoszech, o przemycie narkotyków z Ameryki Południowej czy o tym, dlaczego Dalajlama chce przerwać proces reinkarnacji. Jako miłośniczka podróży i szeroko pojętego świata jestem zachwycona!

2.Piąte: nie zabijaj

Kryminalne podcasty zaczęliśmy od „Kryminatorium” i o ile zainteresowała nas ta tematyka, to jednak samo „Kryminatorium” nie klasyfikuje się u mnie w pierwszej piątce (chociaż na Spotify jest na miejscu pierwszym). Żeby nie było, bardzo lubimy podcasty Marcina (i dajemy mu kolejne miejsce tuż za pierwszą piątką), ale to Justyna z „Piąte: nie zabijaj” zainteresowała nas na ten moment bardziej. Justyna opowiada o zbrodniach sprzed lat, o zaginięciach, niewyjaśnionych sytuacjach. Tematy trudne, ale dzięki Justynie słucha się tego z ogromnym zaciekawieniem. Zauważyliśmy, że nawet w trakcie sami próbujemy dociec co się stało. Interesująca pozycja na długą trasę.

3. 7 metrów pod ziemią

Rafał prowadzi konto na YouTube – stąd znamy jego program 7 metrów pod ziemią. To internetowe wywiady z ludźmi z najróżniejszych branż. Rozmowy, z których możemy nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawostek, ale też możemy zgłębić wiedzę, która może nam pomóc w codziennym życiu. Ja bardzo zapamiętałam rozmowę z szefem sopockiego WOPRu. Polecam jeśli macie ochotę na rzetelną dawkę informacji.

4. Rock i Borys

To audycja, w której jak w nazwie: „Rock i Borys” rozmawiają na różne lifestylowe tematy. Jest dużo o nowinkach technologicznych, o filmach, kinie, o różnego rodzaju rankingach itd. To bardzo lekki i przyjemny podcast. Lubię chłopaków, bo mądrze mówią, czasami rozśmieszą i zawsze można się czegoś dowiedzieć.

5. Karol Paciorek

Na koniec Karol Paciorek, którego mam wrażenie wszyscy znają, tylko nie ja. To znaczy już go poznałam, ale stosunkowo niedawno: po tym jak przeprowadził wywiad z prezydentem. Od tamtego czasu bardzo lubię jego wywiady, do których zaprasza niesamowicie interesujących ludzi, poruszając jeszcze bardziej interesujące tematy. Rozmowy bardzo często są naprawdę długie, ale ten czas leci niesamowicie szybko.

No dobrze, a co dalej? Zaraz za pierwsza piątką klasyfikuje się Kryminatorium i Tu Okuniewska. Tak jak Wam pisałam – dopiero zaczynamy przygodę z słuchaniem podcastów, więc szukamy też kolejnych propozycji – dobrze, że przed nami jeszcze sporo dalekich tras :)

Do następnego!