Kocham francuskie komedie! Uwielbiam humor, który im towarzyszy i Francuzów, którzy (fakt) są dosyć specyficzni. Dlatego wiem też, że nie każdy lubi to kino. Ostatnio miałam okazję rozmawiać z rodowitą Francuzką, która była zszokowana i przeszczęśliwa, że ktoś z innego kraju lubi ich komedie. W końcu Francuzów albo się kocha, albo nie :)

Dzisiaj postanowiłam polecić Wam 10 naszych absolutnie ulubionych pozycji. Każda z nich rozśmiesza nas do łez. Christian Clavier (aktor, którego na pewno kojarzycie z roli Asterixa) i Dany Boon, to moi ulubieni komediowi aktorzy. Zresztą jak widać…. nie tylko moi. Pojawiają się w co drugim filmie! ^^ Kocham ich grę aktorską!!!

My uwielbiamy komedie francuskie do tego stopnia, że często w życiu śmiejemy się, że spotykają nas sytuacje rodem z francuskich filmów. Moim zdaniem ten humor trzeba po prostu zrozumieć. Francuzi, to styl życia – ja absolutnie kocham Francję i mam nadzieję, że te komedie, które Wam dzisiaj polecam sprawią, że również polubicie to kino! Po prostu obejrzyjcie je i dajcie znać jak Wasze wrażenia!!! :)

A może już widzieliście te filmy? I możecie polecić coś innego? :)

1.Za jakie grzechy, dobry Boże?

To chyba zdecydowanie mój ulubiony film! Christian Clavier jest po prostu genialny!

2. Kręcisz mnie

Franck Dubosc, to również jeden z najbardziej znanych francuskich aktorów! W tym filmie rozśmiesza do łez :)

3. Uziemieni

Kocham ten duet!

4. Nietykalni

Mam wrażenie, że ten film widział już każdy. Piękny, wzruszający i zabawny :)

5. Czym chata bogata!

Dużo, dużo śmiechu… :)

6. Jeszcze dalej niż północ

Duet tych Panów, to mieszanka wybuchowa!

7. Rodziny się nie wybiera

I znowu Dany Boon – jest świetny!

8. Dusigrosz

No cóż… jak widać Francuzi go uwielbiają, ale jeśli obejrzycie z nim filmy, to sami zrozumiecie :)

9. Przychodzi facet do lekarza

I znowu duet nie do zastąpienia! :)

10. Asterix i Obelix: Misja kleopatra

Kocham ten film! Wszyscy w mojej rodzinie go kochają. Znamy teksty na pamięć i za każdym razem jesteśmy popłakani ze śmiechu. Plusem jest tutaj polski dubbing, który jest GENIALNY – teksty rozbrajają na łopatki (więc musicie koniecznie obejrzeć właśnie z dubbingiem).

Oprócz komedii, które Wam wymieniłam polecam też klasyki czyli stare filmy z Louis De Funes, Pechowiec, Goście goście, Taxi i wiele innych :) No i oczywiście cały czas poznajemy kolejne filmy, więc pewnie niedługo znowu pojawi się taki wpis! :)

Do następnego!